Vielä yksi rötös Merivirran tiliin. Hänen mainoksiaan jaellaan autolla ajaen ja ikkunasta mainoksia viskoen.Tämänhän voisi jo luokitella ympäristörikokseksi ! Samoin bussipysäkeille on Merivirran mainoksia kiinnitetty. Laitonta sekin!Jotain rajaa siltä herralta toivoisi.Mutta toivotonta...Hän tekee kuten haluaa..Painii omassa sarjassaan,säännöt eivät ole häntä varten.
Merivirran mainokset
tuuli vie
14879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ihmettelinkin tuossa karhuvuoressa kävellessäni kun maa oli täynnä kyseisen herran mainoksia...
Vaalimainoksia ei saa olla muualla kuin niihin varatuissa telineissä. Kaikki tienvarsi ym. on Kotkassa kielletty.
Häkämiehellä monta mainosta katulampuissa kiinni ja Paaterollakin jos vaikka missä. Nuorisovaaleissa kuulemma Pesulla paikka paikoin äänivyöryjä. Suomella hyvä tulevaisuus.
Kyllä mutta ei missä sattuu.
Tiedä totuutta.
Miksi Jari Luumi antoi SDP;N ostaa kiinteänvaalimainoksen Jäähallin kaukalon reunalle vaikka tiesi se olevan Kotkassa kiellettyä.
Ja hän tulee sen huomaamaan vielä.
Jorman mainonta on pilannut kotkalaisen linja-automatkustamisen ja saattanut lapset alttiiksi persujen politiittisille aivopesulle
Jari Luumi on pilannut nuorten urheilioiden mielen saastuttamalla SDP:N vaalimainoksella kaukalon seinämän.
siihen on liimattava persujen valokuvapotretti päälle, niin pidot paranee.
Ei suinkaan liikuntalautakunta kieltää sen poliittisena mainoksena.
No ei ole ainakaan pelkoa että ne lapset jotka uimahallissa käy Merivirrasta hyviä vaikutteita saisivat.
Keisarin elkein öykkäröi kuin joku olisi antanut sille jonkun oikeuden hallita uimahallia.
Onneksi siellä on muita aikuisia jotka edes vähän puuttuu öykkärin lasten pelotteluun.
Kyllä kansa tietää.Rötösherrat kiinni!
Joo, ja paiskoo ylimielisesti löylyhuoneen ovia, kun huomaa siellä venäläisiä olevan - ja nauraa omahyväisesti päälle tyyliin: "Näittekö, oon kova sälli".