Siis viime kaudella heppu sai vain 1600 ääntä ja sillä putkahti ihan vahingossa eduskuntaan!
Mitä ihmettä kansa näkee tässä imelässä tyypissä? Ei missään nimessä koko kansan vävy! Ja mitä meriittejä hän on hankkinut - koulutus, toimittaja"ura", mutta missä luuraa se tieto, jolla säädetään lakeja ja käyttäydytään muutenkin arvokkaasti ja esimerkillisesti? Hyvä supliiki, joo, mutta suunsa on pitänyt ainakin eduskunnassa visusti kiinni, kenties sitten jotakin supajanut, mutta kuppilan puolella.
Muutenkin: turhat julkimot nyt vihdoinkin pois lainsäätäjän jalosta toimesta, eduskunnassa on juristillakin täysi työ!
ONNEKSI SALOVAARAA EI VALITA!
5
458
Vastaukset
- Ei turhia julkimoita
Missä on julkkiksien itsekritiikki? Kike Elomaa( nykyisin laulaja) Riitta Väisänen (ex juontaja) ym. Jos menen itseeni, ei tulisi mieleenikään, että menisin eduskuntaan puutarhurin papereilla! Mutta sinne on helppo ainakin yrittää, koska suomen kansa on niin helvetin tyhmä! Valitaan, kun se on niin hyvä esiintyjä.
- vika puutarhurin
papereissa on?sinä tuskin menisit eduskuntaan millään papereilla.
Kyllä nyt olen vähän toista mieltä tuosta juristikannasta. Tässä maailmassahan juristit ovat oikea SYÖPÄ. Hehän jos ketkään osaavat kääntää oikean vääräksi ja väärän oikeaksi. Siinä ammattikunnassa ei ole kuin kourallinen oikeamielisiä. Kymmenien vuosien seurannalla olen tämän havainnon joutunut näkemään ikävällä tavalla. verratkaapa vaan missä tilassa on juristien Mekka eli USA. Ja vielä Puskan Jussi siellä ylimmäisenä pakkaa sekoittavana päällepäsmärinä.
- aapo.jukola
Katsoppas www.eduskunta.fi ja lue sieltä Salovaaran tekemiä aloitteita, niin huomaat miehessä olevan ainesta.
Mikä tyyppi on Antero Kekkonen??? Täysin tyhjänpäiväinen mielistelijä!
Kärysikö se vielä ratista? Siellä vaan istuu, kuin tölkkä pöntössä ja nauttii verovaroista maksettavia etuuksia!
Pietikäisellä oli sentään "munaa " erota , kun töpeksi HML:n rautatieasemalla !!! - valittiin jatkoon
Kyllä vaan Salovaaran Pertti valittiin jatkokaudelle eduskuntaan,vaikka kuinka yritit estää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018084- 564962
- 244607
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni274520Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364330Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h594210- 623803
- 423455
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on342726- 452459