ONNEKSI SALOVAARAA EI VALITA!

Sotka

Siis viime kaudella heppu sai vain 1600 ääntä ja sillä putkahti ihan vahingossa eduskuntaan!

Mitä ihmettä kansa näkee tässä imelässä tyypissä? Ei missään nimessä koko kansan vävy! Ja mitä meriittejä hän on hankkinut - koulutus, toimittaja"ura", mutta missä luuraa se tieto, jolla säädetään lakeja ja käyttäydytään muutenkin arvokkaasti ja esimerkillisesti? Hyvä supliiki, joo, mutta suunsa on pitänyt ainakin eduskunnassa visusti kiinni, kenties sitten jotakin supajanut, mutta kuppilan puolella.

Muutenkin: turhat julkimot nyt vihdoinkin pois lainsäätäjän jalosta toimesta, eduskunnassa on juristillakin täysi työ!

5

471

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei turhia julkimoita

      Missä on julkkiksien itsekritiikki? Kike Elomaa( nykyisin laulaja) Riitta Väisänen (ex juontaja) ym. Jos menen itseeni, ei tulisi mieleenikään, että menisin eduskuntaan puutarhurin papereilla! Mutta sinne on helppo ainakin yrittää, koska suomen kansa on niin helvetin tyhmä! Valitaan, kun se on niin hyvä esiintyjä.

      • vika puutarhurin

        papereissa on?sinä tuskin menisit eduskuntaan millään papereilla.


    • Kyllä nyt olen vähän toista mieltä tuosta juristikannasta. Tässä maailmassahan juristit ovat oikea SYÖPÄ. Hehän jos ketkään osaavat kääntää oikean vääräksi ja väärän oikeaksi. Siinä ammattikunnassa ei ole kuin kourallinen oikeamielisiä. Kymmenien vuosien seurannalla olen tämän havainnon joutunut näkemään ikävällä tavalla. verratkaapa vaan missä tilassa on juristien Mekka eli USA. Ja vielä Puskan Jussi siellä ylimmäisenä pakkaa sekoittavana päällepäsmärinä.

    • aapo.jukola

      Katsoppas www.eduskunta.fi ja lue sieltä Salovaaran tekemiä aloitteita, niin huomaat miehessä olevan ainesta.

      Mikä tyyppi on Antero Kekkonen??? Täysin tyhjänpäiväinen mielistelijä!
      Kärysikö se vielä ratista? Siellä vaan istuu, kuin tölkkä pöntössä ja nauttii verovaroista maksettavia etuuksia!

      Pietikäisellä oli sentään "munaa " erota , kun töpeksi HML:n rautatieasemalla !!!

    • valittiin jatkoon

      Kyllä vaan Salovaaran Pertti valittiin jatkokaudelle eduskuntaan,vaikka kuinka yritit estää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      129
      1320
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      118
      1157
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      98
      960
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      113
      867
    5. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      279
      850
    6. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      735
    7. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      19
      731
    8. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      52
      709
    9. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      28
      667
    10. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      49
      619
    Aihe