Just vedin syvään henkeä ja olin aloittamassa kun otsikkoa ei enää ollutkaan. No HAU HAU sitten
Mihin katosi; HAUKUTAAN KAIKKI
Angel Of The Morning
7407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
eilen purnaamassa tänään haukkumassa.
Eikö miihkaililla ole mitään hyvää sanottavaa?
joka ainoa päivä jurnuttaa jotain negatiivista. Kaikesta pahasta huolimatta jokaisen elämässä on lukemattomia hyviä asioita. Puhuttaisiin vaihteeksi niistäkin.
Minulla on niin hyviä päiviä jonossa, että ei tiedä mistä päästä alottaisin hyvä-aiheisen keskustelun.
Tässä istun rullatuolissa ja kirjoitellessa nappaan aina jonku sydän ja särkypillerin.
Olen hyvilläni siitä että rullatuolit on keksitty, ja siitä että lääkkeistä on tullut tehokkaita,vievät välillä kivun pois ja toiset taas antavat pumpulle uuden rytmin.
Joten minulla on todella kiitoksen aihetta ja olen hyvin iloinen näistä asioista, ei mitään nekatiivista.
on minunkin käytössäni. Ja sitä usein ihmettelenkin, kun ihmiset narisevat kaikesta mahdollisesta, vaikka on terveet jalat.
Mutta jokaisellahan on omat murheensa.
Silti on ihanaa, että sinulla on paljon, mistä olla kiitollinen. Niin on minullakin.
Lisää kiitollisuuden aiheita, minulla on terveet lapset,vaikka asuvatkin muualla ei siis kovin lähellä,mutta yhteyttä pidetään puolin ja toisin,tällä tietokoneenkin avulla.
Ja sitten aurinkokin paistaa jälleen niin ihanasti,sadettakin toisinaan tarvitaan.
Laulajan sanoin;Elämälle kiitos.
Iloinen olen myös siitä, että sain kohtalaisen terveenä herätä tänä aamuna,ei tuntunut tuskia niin paljon,pystyin tulemaan tähän koneen ääreen,ja saan naputella tänne kiitollisuuttani.
Iloinen olen myös sinusta,koska huomasit minun viestini ja vielä vastasit siihen,siitäkin olen kiitollinen.
ketjulla täällä kysytään, onko unelmia.
Minusta yksi toteutunut unelma on jo se, että voi sanoa: Elämälle kiitos.
Jos ei ole saanut kaikkea, on silti saanut paljon.
Ei kaikkea tarvitse saada,kun ei ole kaikkeen tottunutkaan,mutta ihmisystävällisyys on kaikkein tärkeintä mitä minulle on elämässä.
Unelmat, niin mitä ne oikeastaan ovat,ehkä minäkin joskus olen unelmoinut,että joskus olisin vielä juossut,mutta haaveet ja unelmat haihtui savuna ilmaan,nyt olen tyytyväinen kun en jäänyt täyttämättömiä unelmiani suremaan.
Hyvin menee ilman juoksujakin,elämä on kallis lahja.Kaikkein tärkeintä ja posetiivisinta on terveet lapset,mutta ellei heitä olisi,niin kyllä elämällä silti on paljon hyvää annettavana.