mittatilausovet

hömppä

Mitähän maksaa -70 luvun taloon mittatilausovet? Nykyovet kun on leveämpiä ja korkeampia, niin ettei käy... Onko kokemuksia esim. Elega-ovista? Vai tulisiko halvemmaksi jotain muuta kautta?

3

3213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuommoiset

      asiat kannattaa kysyä rtautakaupasta ja sit joiltain pienemmiltä puusepän verstailta..

      • kirjavaa

        on hintamaailma. Mittatilaus ja modulimittaisilla ei juuri hintaeroa ole, koska niiden valmistuksella ei ole nykyään mitään eroa. Enemmän vaikuttaa se, että minkälaiset ovet ottaa. Sanotaanko, etä viidelläsadalla saa perus valkoisen ja erikoisemmasta saa vaikka puolitoistatuhatta maksaa, jos haluaa siihen panostaa.


    • jarmo0

      Puhutaanko tässä nyt talon ulko-ovista? https://kodinplaza.fi/ mukaan ulko-ovien hinnat mittatilaustyönä vaihtelevat noin 350-1500 euron välillä. Suosittelen samaa mitä ylempänä eli piipahtamaan rautakaupassa ja pyytämään myös puusepiltä tarjouksia. Me uusittiin vähän aikaa sitten pääovi, takaovi ja lisäksi autotallin ovi. 2 000 euroa maksoi yhteensä kolme ovea asennuksineen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      108
      6927
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4441
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3846
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3522
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3518
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      189
      3465
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2969
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2674
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      47
      2507
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1904
    Aihe