Mistä massiivipuu työtasot keittiöön?
Mistä kannattaa hankkia? Olemme uusimassa vanhoja työtasoja, tahdomme mittojen mukaan tehdyt, esim pyökkiä.
Mistä massiivipuu työtasot keittiöön?
9
9863
Vastaukset
- M.D.
Bauhausista saa ainakin edullisesti ja on paljon valinnanvaraa. Tekevät mittojen mukaan.
- M.D.
Baukkarissa on lisäksi eri laatuisia tasoja. Ostimme itse kahta eri laatuista tammea. WC:een halvinta laatua, jonka hinta 1x2 m palalla oli tarjouksessa 59 euroa! Tuo käy kyllä wc:een mutta vaati tavallista kovemman hionnan ja ainakin neljä uittoa öljyssä ennenkuin on käyttökunnossa. Nyt näyttää hyvältä on hyvin toiminut. Varsinaisia keittiötasoja on tammea keskitasoista ja huippulaadukasta. Itse otimme stereotasoon ja keittiön pyörillä olevaan apusaarekkeeseen tuota keskitasoista enkä kyllä ymmärrä miten se huippulaatu on vielä parempaa. Tuo oli valmiiksi niin kyllästettykin ettei ottanut sisäänsä öljyä kuin sahausreunoista. Laatuvaihtelua tuossa keskitasoisessa on ehkä enemmän joten vaatii ehkä enemmän valkkausta. Hintaa keskistasoisella oli muistaakseni reilusti alle 100€/m.
- äläkä pyökkiä
Ostimme Ikeasta pyökkitasot, Puolassa tehtyä ja paljon pintavikoja, ei nähnyt kun pakkauksessa. Lisäksi vasta nyt ymmärrän, että pyökki elää liikaa. Bauhaus lienee hyvä vaihtoehto, tai jokin selvä kotimainen.
- ~kummastunut?
Miksi et reklamoinut jos laatu ei vastannut mielikuvaa maksamastasi? Toisekseen miksi yleensä hyväksyit toimituksen? Aina on palutus oikeus ja oikeus jopa perua kauppa. Onnistuu isommissa liikkeissä rutiinilla, koitappa samaa paikallisen veneveistämön kanssa.
Oma ymmärtämyksen puutteesi on oma vikasi. se ei liity keskustelun aiheeseen. - sos.demari
~kummastunut? kirjoitti:
Miksi et reklamoinut jos laatu ei vastannut mielikuvaa maksamastasi? Toisekseen miksi yleensä hyväksyit toimituksen? Aina on palutus oikeus ja oikeus jopa perua kauppa. Onnistuu isommissa liikkeissä rutiinilla, koitappa samaa paikallisen veneveistämön kanssa.
Oma ymmärtämyksen puutteesi on oma vikasi. se ei liity keskustelun aiheeseen.Veneveistämöhän se palutus korvaa, tai koi tappa,
- ymmärtämättömäksi
~kummastunut? kirjoitti:
Miksi et reklamoinut jos laatu ei vastannut mielikuvaa maksamastasi? Toisekseen miksi yleensä hyväksyit toimituksen? Aina on palutus oikeus ja oikeus jopa perua kauppa. Onnistuu isommissa liikkeissä rutiinilla, koitappa samaa paikallisen veneveistämön kanssa.
Oma ymmärtämyksen puutteesi on oma vikasi. se ei liity keskustelun aiheeseen.kun et tiedä olosuhteita mihin ja millä sen tason sain raahatuksi. Olet tosi tyhmä, vieläkö se pitäisi takaisinkin raahatta. Senkin sosiaalidemokraatti sanon minäkin.
- ammattilainen
..oikeaan paikkaan!
Todellakin, laaduissa on huomattavia eroja!
Ja pintakäsittelykin vaikuttaa. Jos keittiössä käytetään käsittelemätöntä puuta, se halkeilee, tummuu ja menettää lopulta ulkonäkönsä.
Jos todella haluaa laadukkaat tasot, kannattaa kääntyä puukeskuksen puoleen, sieltä saa täysin läpisahatusta ja priimalaatuisia puutasoja.
Ei siis mistään jämä silpuista kyhättyjä.
Kauttani saa mittojen mukaan tehtyjä ja viimeisenpäälle viimeisteltyjä tasoja, sekä kaikkea keittiöön liittyvää.
woodenart helsinki
e-mail: [email protected]
p. 0400960966 - T.FT
KATSO FINNTASO OY:N KOTISIVUT WWW.FINNTASO.FI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201767
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991588Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481099Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?43984Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44822Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760