Joko päästetään rouva Saarela kokonaan vapaaehtoistyöhön Intiaan Äiti Amman leiriin ja valitaan uudet missit eduskuntaan? Anne Pohtamoa ja Riitta Väisästä olisi tarjolla.
Pohtamon lujalla uskon voimalla saisi edustajat tekemään vain hyviä päätöksiä ja Väisäseltä saisi kuppilassa hyviä ravivihjeitä.
Pohtamon lujalla uskon voimalla saisi edustajat tekemään vain hyviä päätöksiä ja Väisäseltä saisi kuppilassa hyviä ravivihjeitä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Misseille riittää puuhastelua muuallakin.
Narrit ja pellet sopivat sirkukseen.
Haluan Suomeen eduskunnan, missä on 200 asiallista, asiantuntevaa, vastuullista, pätevää, koulutettua ihmistä, jotka eivät toimi itsekkäistä lähtökohdista.
Onko liikaa toivottu?
naisten saunaillassa joutuisi jakamaan kauneusvinkkejä yli puoluerajojen.
Voivat sitten halaajat käyda pyhiinvaellusmatkalla pyllistämässä paaville.
Tätä tasoa meillä ministeri...
eduskunnassa ei pärjää perinteisellä tyylillä.
Blogaajat muistivat Tanjaa palkinolla v. 2004
Onko Tanja pysynyt edelleen kannassaan?
Mielenkiintoinen kysymys.
Kyllä hän omissa blogeissaan hyväksyy sen, minkä toisilta kieltää.
Mutta,Mikko ei olekaan missi.
Suhteellinen äänteenlaskenta eduskuntaan pääsevistä perustuu siihen, että kunkin varteen otettavan puolueen tai "puoleryppään" on hyvä ottaa listoilleen julkkuja, jotta tyhmä kansa äänestäisi ja siten saisi puolueen luvun itselleen suotuisaksi. Joskus käy kalpaten, kuten Halmeen kohdalla, otti ja pääsi eduskuntaan oli pari päivää duunissa ja nyt sitten nauttii loppuelämänsä parinpäivän työn tuloksellla kansanedustajaneläkettä.... kuten kansa halusi maksaa.... tätä on demokratia.