Australian

säästä?

Tälläista olisin kysynyt, että minkäslainen sää Australiassa on touko-kesä-heinäkuussa? Eikös siellä ole silloin syksy? Ei varmaankaan samanlainen ja lämpöinen syksy kun Suomessa.. ;)

7

3324

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aussie-jack

      Jos menet Brisbanesta etlään siellä jopa puhutaan säästä, ja saattaa olla hirveän kylmä tunnelma vaikka mittari näyttäisi 20 C.
      Minä täällä tropiikissa möllöttelen nyt 27 C ja toissapäivänä jo aamulla 40 C. 48 vuotta kierrellyt ja huono sää eli kylmä pari viikkoa koko ajasta. Olis banaanin poimija "virkoja" tule täyttämään.
      Jack.

    • Australiaa

      aiot olla? Se kun on kohtalaisen iso manner niin ei ole ihan sama sää joka puolella maata. Pohjoisessa on aina lämmin, kaakkoisrannikolla on talvella viileää (eli meidän kesällä).

      • Aussi

        Taala Brisbanessa on kesalla n.22 yolla ja paivalla 33 ,noin keskimaarin ja talvella vastaavasti 7-20,etta sillai...


    • heiteltiin

      Joulukuussa siellä. Älä lähde sinne palelemaan.

    • peräinen

      Lähinnä Sydneyn sää kiinnostaisi silloin touko-kesä-heinäkuussa? Lämpötilat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      1001
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      16
      881
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      799
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      664
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      518
    Aihe