Käyttöauton autopesu surkea

Pesu-Mies

Joku jo kirjoitti Ikkunalehden risut palstalla.... Olen kirjoittajan kanssa aivan samaa mieltä. Käyttöautolla pesupalvelu on surkea. Pesun jälkeen oli auton pinnassa selvää IRTO likaa. Kevyesti sormella pyyhkäisemällä lähti. Puutteellinen huuhtelu pesun jälkeen on syy siihen. Sieltä tosiaan pieni sadekuuro ropsahtaa, kun vettä pitäisi tulla paineella hetki aikaa. Lisäksi oven raot ovat täynnä pesuainetta.

Olen reklamoinut asiasta Käyttöautolle, mutta mitään parannusta ei ole tullut. Kysymys lienee vain pesukoneen ohjelmoinnista. Ei todellakaan ole 8 euron arvoinen pesu !!

Muilla kokemuksia ??

3

1393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ååppeli

      -eikö muka Vaasassa ole muita pesupaikkoja?..naurettavaa valitusta,vaihda pesupaikkaa,niitä riittää....

    • Pieni orava

      Todella huonon pesujäljen kruunasi tänään se, kun pesurin puomi kolahti konepeltiin, ja veti näyttävän naarmun maali pintaan ennen kun vehje tajusi nostaa puomia... Että sellainen pesupaikka tämä.

    • Vahaus puuttuu

      Suosittelisin vahauttamaan autosi säännöllisin väliajoin tai vahaat itse mikäli osaamista ja aikaa löytyy.

      Itse vahaan auton laadukkaalla vahalla noin neljästi vuoteen ja silloin jos vaikka konepesun yhteydessä jääkin likaa malipinnalle se ei jää kiinni vaan kuivamisen ja ajoviiman vaikutuksesta lentää pois.

      Pesuainehan on viskositeetiltaan sellaista että se menee huomattavasti pienempiin rakoihin ja saumoihin kuin vesi joten aivan älytön aika pitäisi kyllä konepesussa viettää että kaikki ovensaumatkin oisi pesuaineista puhtaat mutta tätähän varten saa yleensä liinan mukaan jolla kuivataan peräluukun ja ovien tiivisteet!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      46
      3030
    2. Ruumis kanavassa

      Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan
      Suomussalmi
      27
      2854
    3. Pieni nainen, paras nainen

      Näin se nyt vaan on. Mieheltä
      Ikävä
      121
      2306
    4. Onko tässä paljon lääkettä..

      Keski-ikäselle 43v Ketipinor 100mg Brintellix 10mg Venlafaxin 75mg Xanor 1mg Propral 40mg Xatral CR 10mg Esomepratsol 4
      Ikävä
      228
      1432
    5. Ei mitään menetettävää

      Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo
      Ikävä
      163
      1326
    6. Tapani Kiminkine n on ammuttu Helsingissä

      Kertoo poliisilähteet...
      Maailman menoa
      11
      1276
    7. Oi! Jorma Uotinen ja Helena Lindgren paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaudella"

      Professori, tanssija, koreografi, Tanssii Tähtien Kanssa -tuomari Jorma Uotinen ja Suomen meikkitaiteen pioneeri, laulaj
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1073
    8. Mitä sä ajattelet

      Musta tällä hetkellä? Onko vihaa, rakkautta vai halu vältellä jotta unohtaa
      Ikävä
      74
      979
    9. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      39
      912
    10. Riittäisi juoruakkoille puhumista tässä kylässä

      On mennyt mahottomaksi touhut. Taksi renki kuskaa akkaansa töihin lienekkö mitään lupaa yrittäjältä tähän touhuun. Kylän
      Hyrynsalmi
      13
      792
    Aihe