Kotiäänestyksestä

selvät säädökset, jonka mukaan läsnä äänestyksen aikana on oltava äänestäjän nimeämä henkilö. Katso seuraavasta osoitteesta:
http://www.finlex.fi/fi/laki/alkup/1988/19880082

ps. Reijo Ruotsalaisen kannanotto on tässä vaiheessa asiaton ja törkeä, kun tutkinta asiasta on kesken.
3341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan asiallinen avaus on vain niin, että ihmisiä kiinnostaa törky ja sotku, eikä säännöt ja lait.

R. R. on menettänyt asioiden hallinnan, voi sanoa kunnia on mennyt, mutta maine kasvaa.

Äänestä

Oheinen viittaus edellä on kunnallislain muuttamisesta annettuun säädökseen. Nyt käymme eduskuntavaaleja.

Äänestä

...minkäännäköistä lausuntoa asiasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on olemassa kirjoitti:

selvät säädökset, jonka mukaan läsnä äänestyksen aikana on oltava äänestäjän nimeämä henkilö. Katso seuraavasta osoitteesta:
http://www.finlex.fi/fi/laki/alkup/1988/19880082

ps. Reijo Ruotsalaisen kannanotto on tässä vaiheessa asiaton ja törkeä, kun tutkinta asiasta on kesken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu