Joku vanhempi mieshenkilö, kadonnut Tammikuussa. Lieneekö tämä se jostain Tarvasjoelta päin autolla Turkuun lähtenyt mies, joka katosi autoineen..? Jos nyt on löytynyt joesta, niin missäköhän on auto? Ja mistä kohtaa olisi jokeen ajanut niin, ettei mitään jälkiä ole jäänyt / kukaan nähnyt mitään..
Aurajoesta löytyi ruumis - ei Atso
jappandei
43687
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eikö se ollu jossain baari reissulla se vanhempi mies kadonnu. Mä luulen et se atsokin on siellä joessa, kun ei luulis olevan enää mitään muita mahdollisuuksia mistä löytää. :( Toivon mukaan se atso löytys elossa, mutta ilmeisemmin siellä sen luulis olevan minne muuallekaan ihminen on noin vain kadonnut.
Joku Askon tuttava oli nähnyt hänet ravintolaillan jälkeen kahden miehen seurassa Hesen kioskin luona. Poliisi pyysi lehdessä, että nämä miehet ilmoittautuisivat, mutta eivät tiettävästi sitä tehneet. Ettei vaan tämäkin olisi sellainen tyrmäystippa-tapaus, jollaisia Turussa on useampia ollut. Viimeksi melkein saatiin hengiltä yksi nuorimies turkulaisessa ravintolassa: pantiin tippoja juomaan, ja sitten hakattiin sairaalakuntoon vessassa ja ryöstettiin. Tekijöinä ulkomaalaisporukka. Huom.! Nyt on rasismin vastainen viikko. Suomalaisiin kohdistuneet rikokset ovat myös rasismia, vai mitä?
Pitää paikkansa 100%, mutta eivätpä kukkahattutädit alias kulttuurin rikastuttajat konsanaan sitä suostu ymmärtämään suomalaisia rasisteiksi haukkuessaan.
Siis tämän päivän Turun Sanomissa luki ruumiin kuuluvan jollekin nuorehkolle mieshenkilölle ja ollut joessa muutaman kuukauden...Toivottavasti olisi Atso, niin vanhemmatkin saavat mielenrauhan.
Tuskin Atsoa ryöstetty oli, koska hänellähän ei ollut kukkaroa, eikä edes takkia mukana...