Vieläkö Ladaa valmistetaan

Venäjän henkilöautotuotanto on 1 vuodessa laskenut 27 %.

Valtavissa halleissa hitsauspilleillä ja jakoavaimilla kootaan autoja.
Ei voi olla nyt ja tulevaisuudessa kovin kannattavaa.

Uudistuuko Ladan tehtaat ja mallit vai käykö kuten Mosselle ja Volgalle?
7615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ladoja tehdään 3:lla linjalla,kustakin auto joka 27 sekuntti.Yksi niistä tekee perinteisiä takavetoisia.
750 000 vuodessa.
Tehtaalla 120 000 työntelijää
47 000 konetta..(ei mitään käsiporia ole laskettu,vaan prässejä,sorveja.yms)

Kuvia voit katsoa
www.ladakerho.net
osio..kuvia....................matkalta Toljattiin............tehtaalla

Äänestä
  • Myös Valmet traktorit valmistetaan ihan käsityönä kilpailukykyiseen hintaan ja laatu pysyy hyvänä.Italialaiset Fiat auto valmistetaan lähes robottityönä ja laatu on sitä mitä sattuu

    Äänestä

http://www.vaz.ru/v1117.htm

Ja 1117,1118...jne uutta Galina sarjaa
Sitten siellä on "klassika" "samara" ja 110 sarjasta kuvia

Äänestä

Volgalle ja Mosselle on käynyt?

Äänestä
  • Mosse on kuopattu, eli konkurssiin mennyt, mutta nyt Volgakin huonossa pisteessä, kun Irakiin varatut taxi-Volgat ovat Venäjällä ulkona odottamassa lastausta, mutta ne taitaa jäädä niille käsiin sodan vuoksi.

    Äänestä

  • 110 hb kirjoitti:

    Mosse on kuopattu, eli konkurssiin mennyt, mutta nyt Volgakin huonossa pisteessä, kun Irakiin varatut taxi-Volgat ovat Venäjällä ulkona odottamassa lastausta, mutta ne taitaa jäädä niille käsiin sodan vuoksi.

    ...jos kerran Moskvich on kupattu? http://www.azlk.ru/f_model.html

    Äänestä

  • foma kirjoitti:

    ...jos kerran Moskvich on kupattu? http://www.azlk.ru/f_model.html

    On se hyvä, että asiantuntijoita riittää, itse olin luullut, ja myös kuulopuheisiin luottanut mossen kohtalosta, onneksi näin. Kiitos korjauksestasi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mr Gt kirjoitti:

Venäjän henkilöautotuotanto on 1 vuodessa laskenut 27 %.

Valtavissa halleissa hitsauspilleillä ja jakoavaimilla kootaan autoja.
Ei voi olla nyt ja tulevaisuudessa kovin kannattavaa.

Uudistuuko Ladan tehtaat ja mallit vai käykö kuten Mosselle ja Volgalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu