Miten kannattaa yksinäisen naisihmisen matkata Berliinin lentokentältä keskustaan? Bussi, taksi vai miten? Kertokaa, tietäväiset. Matka lähestyy.
Berliinin lentokentältä keskustaan?
3
5474
Vastaukset
- pääsee
hyvin
- Goldelse
Berliinissä on 3 lentokenttää: Tegel, Schönefeld ja Tempelhof. Tegelistä maksaa taxi noin 15 Euroa keskustaan, matka on 8 km. Schönefeldistä on pitempi matka, ja sen voi hyvin, jos ei ole paljon kantamista, tehdä bussilla Rudowiin, josta metrolla (U-Bahn) Nr.7 ilman vaihtoja keskustaan, esim.Kurfürstendammille (Adenauerplatz) tai vielä pitemmälle Kantstrasse tai Bismarckstrasse, josta voi vaihtaa eri suuntiin. Tempelhofiin ei tule tavallisia lentoja enään usein, se on kaupungissa.
- Bussilla helpoin
Keskustaan? Mene bussilla,joka lähtee heti ulko-oven edestä 5 min välein, ZOO-asemalle. Se on Kudamin toisessa päässä. Zoolta pääset joka paikkaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172373
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135838- 45831
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684