osaisko joku laittaa netin kannettavaan.
Savonlinnan ELISASSA ei osata.
Savonlinnan ELISASSA ei osata.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Koitappa laittaa verkkopiuha kiinni siihen koneeseen kiinni mikäli siulla on semmonen.semmosen saa mm.elisalta.sitten kysyt millon mahtaa kaista aueta ja laitat kyseisenä päivänä verkkoon sen konneen. Tai hommaa W-Lani.
siis laajakaista ollut useamman vuoden käytössä,mutta myykös ELISA sellaisia koneita että ne toimivat vain niiden "verkossa"
..kysyisin, että minkä selityksen Elisa antoi toiminnalleen? Yrittivätkö ne edes asentaa yhteyttä?
Elisasta? Mulla ainakin pakettikone toimi kun vaan tökkäs virrat päälle, pelan langaton ja piuhaakin käyttäen.
Eikä ollut Elisan liittymä edes alkuun SPY kun tunnetusti jarruttaa niiden kytkemistä.
pysty,mut tunsin erään 17 v.pojan joka tuli ja asensi saman alta tunnissa mihin Elisa ei pystynyt kuukaudessa,siinä selitystä.
noin osaamattomia pellejä, tässähän kaikki häpee teidän puolestanne!!
Jos konessasi on toimiva verkkokortti, kts Omatietokone, ominaisuudet, laitteisto, laitehallinta, ja sieltä Verkkosovittimet ja kyseinen kortti sen ominaisuudet. Jos lukee Laite toimii oikein, on se siltä osin kunnossa.
Nettiselaimesta Työkalut, internet-asetukset, yhteydet ja sieltä lähiverkon asetukset ja rasti kohtaan Automaattinen asetusten haku ja Ok:ta.
Jos on palomuurisofta, sieltä pitäisi katsoa sallitut ohjelmat ja sallia ainakin exlorer ja jos on muita selaimia, niin nekin.
Modeemia voisi käyttää virrattomassa tilassa ja katsoa onko verkkojohdot ehjiä.