kun poliisi sanoo vaikeaa masennusta potevalle henkilölle, että hän repii puukolla tämän ko. henkilön kurkun auki. Mitä mieltä?
Onko poliisi diktatuuriyksikkö?
Pelko on jatkuva, koko elämän kestävä.
Onko poliisi diktatuuriyksikkö?
Pelko on jatkuva, koko elämän kestävä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
repisi kurkun auki?
Olin itse lähes toistakymmentä vuotta sitten tilateessa jonka seurauksena sialta katkesi keuhkovaltimo. Erästä asiaa piti vain lähteä selvittämään mutta tilanne riistäytyi käsistä enkä ollut siinä tilanteessa yksin muutoin kuin sen asian kanssa, että joko sika tai minä.
Kumpikaan meistä EI ollut poliisi, mutta vain toinen meistä piti sanansa ja se olin minä. Tosin epäselvyyksiä sian kuolemaan liittyy tänäkin päivänä niin, etten ole varma oliko minun aikaan saannostani kuolemansa mutta osallisena olin ja kakkua tuli sillä tunnustin. Osin siksikin että pääsin eroon porukasta johon en koskaan tuntenut edes kuuluvani ja elämäni onkin toisenlaista verrattuna siihen mitä se joskus oli.
Mietipä tarkkaan, pystyisikö poliisi kakkunsa istumaan?
Kestäisikö psyyke?
Linnassa poliisina?
havaittua, että naiset ovat tietyissä asioissa jämerämpiä kuin "kovat jätkät".
en ymmärtänyt viestiäsi ja sen tarkoitusta.
Tarkoitatko, että minä olisin pahoinpidellyt jonkun bodarityyppisen poliisin vai kuinka?
Ei pidä paikkaansa. Olen monisairas ja suuriin ikäluokkiin kuuluva ja tuollaiset uhkaukset ovat
todella kaameita.
Mitä jos ei poliisi saisi edes tuomiota?
Siellähän se Sasikin "kauluksessaan" vetää vaaliohjelmaansa ja oli eräässä tilaisuudessa eniten äänessä.
Jos poliisi ja poliitikot saavat tehdä mitä vain, jos heillä täällä maan päällä on diktatuurisektori, johon ei tavallinen ihminen voi puuttua?
Olen kyllä ottanut yhteyttä ylimmällä tuolilla istuvaan poliisihenkilöön. Pitäisi tehdä kirjallinen valitus, mutta en löytä enää kymmenen vuoden takaisia hakkaamiskuvia, joissa puoli kehoani oli mustelmilla ja mieli pysyvästi murskana.
Ehkä ne kuvat kuitenkin vielä löytyvät.......
siitä, onko kanttia toteuttaa uhkaus vaiko ei ja miettiä sitä noiden pelkotilojesi lievittäjäksi.
Paskasakkiinhan se kuollut raato kuului, raiskarit ja sen yrittäjät ovat pohjakkojen pohjasakkaa.
En myöskään kirjoittanut mistään pahoinpitelyistä tai muustakaan. Jos poliisi uhkailee, miksi et ole tehnyt ilmoitusta laittomasta uhkauksesta? Vai onko tuo tapahtuma "kurkun katkaisu-uhkailuineen" kymmenen vuotta takaperin tehty? Eikä sen jälkeen mitään?
Kuinka hakkaamiskuvat todistavat kertomasi uhkailun?
Kuka oli ottanut kuvat? Lääkärikö? Silloin arkistosta pitäisi löytyä.
Ps. Poliiseja on kieltämättä eri kasteissa kuten on putkiverhojenkin takana. Itse en taannoin saanut minkään asteista paskaa kohtelua poliisin taholta, kyllä se paska kohtelu tuli ihan muualta.
Onhan noita pöytäkirjojen väärentäjäkyttiäkin olemassa ja sellaisissa tapauksissa, joiden tarkoitus on vain peittää omia virheitään tai laiminlyöntejään.
Sitten on niitäkin jotka omaavat selkärankaa. Jopa nykypäivinäkin.
En tosin ole ollut tekemisissä niin, että itseäni oltaisiin mistään epäilty, miksi olisikaan kun en mitään ole tehnytkään.
Joten tuo kirjoittamasi "Tarkoitatko, että minä olisin pahoinpidellyt jonkun bodarityyppisen poliisin vai kuinka?
Ei pidä paikkaansa." menee minulta yli hilseen.
tuli poliisilta karjuen voin viikko sitten.
Jos asia menee käräjille, niin sitten vasta saankin pelätä, jos tuo poliisi on vapaalla jalalla joskus.
ollut vireillä tuomioistuimen käsittelyyn pitkäänkin?
Tarkoituksena ilmeisesti pelotella vetämään juttua pois ettei virkakiilto saa raapaisua?
Eihän se sitten ole yhtään sen korkeammalla "tasolla" kuin nuo kamapelletkään eikä sellainen tapaus poliisivoimiin kuulukaan.