Seralle toista nimee

kertokaas ideoita.
3345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sera Amanda
Sera Sofia
Sera Josefiina
Sera Eveliina
Sera (Aava) Aurora
Sera Vilhelmiina
Sera Alisa
Sera Alexandra

Äänestä

sitä, että molemmat etunimet alkavat samalla kirjaimella, mutta

Sera Sofia kuulostaa kuitenkin todella kauniilta.

Muita:

Sera Irene
Sera Mirjami
Sera Elisa
Sera Matleena

Kannattaa myös harkita kolmen nimen antamista tyyliin

Sera Iida Malviina
Sera Sandra Elviira.

Äänestä

Sera Elviira
Sera Lovisa/Loviisa
Sera Lotta
Sera Susanna/Susanne
Sera Amalia
Sera Helinä
Sera Natalia
Sera Elena

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mattila,,,,,,, kirjoitti:

kertokaas ideoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu