Thyroxinin teho ?

Kuinka nopeasti muilla on thyroxin alkanut vaikuttaa niin että sen itse huomaa ? (Aloitan 0,1mg:n puolikkaalla päivässä, myöhemmin lisää...)
4785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No jos sulla on raju vajaatoiminta niin luultavasti tunnet tehon vasta kun annosta seuraavan kerran lisätään... toki pientä helpotusta on luvassa aikaisemminkin. Mutta jos on paha vajis, tulee usein takapakkia eli alkuun saattaa tuntua että thyroxin auttaa ja sitten palaakin ihan alkuruutuun...

Äänestä
  • paha vajis. Ei mene vain alkutilanteeseen, vaan melkeinpä huonommaksi kuin olikaan. Joten en tiedä, että oliko vajista ollankaan.

    Äänestä

alkoi omalla kohdalla vaikuttaa, pulssi tiheni, iho rasvottui.

Äänestä

aikaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raju vajaatoiminta kirjoitti:

Kuinka nopeasti muilla on thyroxin alkanut vaikuttaa niin että sen itse huomaa ? (Aloitan 0,1mg:n puolikkaalla päivässä, myöhemmin lisää...)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu