Evien nyppiminen.

Mulla on lehtikaloja 250 litrasessa akvassa. Siellä on myös kardinaalitetroja ja on viihtynyt kauan hyvin keskenään. Nyt yks kardinaalitetra on nyppinyt toisen lehtikalan sitä ylä evää ja se on vähän semmonen repaleinen. Kasvaako se uudestaan? Siis meinaan, kasvaako se nahka uudestaan siihen?
3230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

... mutta kerkiääkö lehtikala kostamaan sitä ennen, nam?

Äänestä
  • Kyllä kasvaa, ellei lehtikalat ehdi jo kostaa sitä syömällä tetrat kokonaan. : D Niinkuin Fish king jo sanoikin.

    Äänestä

Että eikös kannattaisi harkita jommasta kummasta lajista luopumista, kun ongelmia on kerran tiedossa puolin ja toisin.
Lehtikalat saattaa syödä kardinaalit ja kardinaalit taasen hapsivat lehtikalojen eviä.
Jos kalat ei oikein tule keskenään toimeen niin onko mielekästä pitää niitä samassa altaassa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niiniin kirjoitti:

Mulla on lehtikaloja 250 litrasessa akvassa. Siellä on myös kardinaalitetroja ja on viihtynyt kauan hyvin keskenään. Nyt yks kardinaalitetra on nyppinyt toisen lehtikalan sitä ylä evää ja se on vähän semmonen repaleinen. Kasvaako se uudestaan? Siis meinaan, kasvaako se nahka uudestaan siihen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu