Kävin sovittamassa piilareita ja nyt mietin että pääsisikö yhtään halvemmalla jos tilais vaikka netistä? Silmiin tuli eri piilarit ja 6kk:n piilarit tulisi maksamaan melkein 250e. Se on paljon mulle maksaa kerralla koska teen vain osapäivä hommaa. Onkohan nyt tarjonnut kalliimpaa heti aluksi, uskaltaisiko kysyä että olisko jotain halvempaa?
Todella kalliit piilarit :(
uups...
4557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
250 e/ 6 kk on tosiaankin sieltä kalliimmasta päästä, mitä piilareihin voi käyttää. Kysy ihmeessä muita vaihtoehtoja tai ainakin perusteluja, miksi pitäisi valita noin kalliit. (itse käytän piilareihin kyllä suunnilleen tuon verran, mutta olenkin ollut jo kauan kokopäiväisesyti töissä)
Mie täällä taas.. Asun itse keski-euroopassa ja tilaan Saksasta netin kautta kertakäyttölinssejä, merkki Dailies. Viimeksi maksoin 90 linssiä/silmä, eli vähintään kolmeksi kuukaudeksi yhteensä 110 euroa. Mutta Suomessa on mun optikko sanonut, että piilarit on kyllä Suomessa kalliimpia.:(.ennen otin aina Suomesta mukaan, kun olin käymässä.
Mä itse käytän vain päivisin night&day lissejä jotka on kyllä aika kalliita, 100e/3kk. Siirryn näihin koska ne päästää happea paremmin läpi, eikä silmä rasitu niin paljon. Ennen mulla oli päivälinssit jotka maksoivat 100e/6kk.
Kokemuksesta voin sanoa että kyllä niihin kannattaa panostaa, ihan oman mukavuuden vuoksi. Riippuu tietenkin käyttötavasta, itse käytän sen 6pv/viikko ja aina menee ns."yliajalle". Jos käyttää vähemään niin kyllä ne halvemmatkin on varmasti ihan yhtä hyviä.
Maksoi 90 paria 92e. Postikulut ilmaisia, koska tilasin yli 100 eurolla. Lenswaylta tilasin.