Reijo Kalliosta tulee ainoa raumalainen kansanedustaja. Huomenna olette samaa mieltä kanssani.
Vaaliveikkaus
raumalaisittain
121001
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Toivon sydämeni pohjasta, että Kristiina Salonen ei eduskuntaan pääse. Kampanjoinut ainakin todella paljon, että pelkään jopa mahdollisuuksia olevan. Harmi että Suomessa on laitonta aloittaa mitään "vasta-kampanjaa", muuten olisin sen tehnyt.
Esim. Uusi Rauma ei suostunut julkaisemaan ainuttakaan Salosta kritisoivaa kirjoitusta - vaikka kirjoitin noin 10 eri vedosta, asiallisia ja osassa ei edes nimeä mainittu. Reilua peliäkö?
Pasi Mäenranta pääsee uutena,kova politikko on hän.Auto vero asiaa ajaa eteenpäin.Kyläkoulut säilyy myös,
kyläkoulujen puolustamisesta. Toivottavasti asia muistetaan vielä.
Menkää nyt kaikki äänestämään, ettei Kallio vaan taas pääse läpi....Nuorempaa väkeä kannattaa äänestää
jotka äänestävät Reijo Kalliota koska mies asuu vakituisesti Turussa ja pitää kirjojaan vaan Raumalla. Miksi meidän pitäisi äänestää miestä joka ei uskalla lähteä varsinais-suomen vaalipiirin vaan tyrkkää itseään satakuntaan että pääsis nauttimaan valtion eduista. Mitä Kallio on tehnyt satakunnan puolesta? Vastaus: ei mitään
olen samaa mieltä. Hän hymyilee vaan
Kristiina Salonen sai yli kolme tuhatta ääntä! Uskomatonta. Minua itseäni harmittaa, etten tiukemmin kampanjoinut häntä vastaan.
LISÄÄ MINUSTA
# Lempileffani: Nemoa etsimässä ja Brokeback Mountain
# Lempibändini: Juuri nyt Irina! Myös Norah Jonesilla ja Macy Craylla on upeat äänet. The Black Eyed Peas uppoaa aina.
# Lempivärini: Punaisen eri sävyt vaaleanpunaisesta pinkkiin
Ei tarvitse asua eikä olla kirjoilla siinä vaalipiirissä missä on ehdokkaana.
Yhdyn kyllä siihen ihmettelyyn miksi raumalaiset vaalista toiseen valitsevat saman kumileimasimen edustamaan heitä?
Ennen Kalliota raumalaiset äänestivät monta kertaa turkulaisen Heikki Rinteen edustajakseen.
Yksinkertainen juttu. Jos Rauman ehdokkaat eivät miellytä, äänestetään muita.
Juuri näin. Jos Rauman ehdokkaat ovat Tihru ja Söhrö, kuka heitä viitsii äänestää?