Päivitystä matkantekoon.
Olemme viimeksi käyneet viime keväänä, lentäen.
Mistä tämänpäivän edullisimmat matkat, ilman hotellia?
Mikä tapa/reitti edullisin
10
1878
Vastaukset
- Rory
Jos jaksaa kikkailla lentojen kanssa, varmasti halvimmalla saa lennot kun lentää Ryanairilla ensin esim. Frankfurtiin ja sieltä Pisan kautta Maltalle tai Lontooseen ja sieltä Maltalle. Lentoaikojen yhteensovittaminen voi kyllä olla tuskan takana, joskus yritin niitä itse katsoa mutta matkan tekoon saa varata päivän ainakin, enemmänkin. Ei mikään helpoin tapa mennä Maltalle. Finnairilta saa n.400e lennot, niihin aikoihin kun Maltalle lentävät.
- maltavinkit
..kertokaa minullekin, jos löydätte jostain edullisia reittejä. Olen etsinyt netistä eri vaihtoehdoilla vaikka mitä, mutta loppupeleissä summat ovat suht samat, kuin mitä esim Finnair myy tai matkatoimistot,jotka myyvät sitä samaa lomalentoa...Hispania, Aurinkomatkat, Finnmatkat ainakin. Air Maltalla on tarjouksia,(lähin Tukholmasta) mutta ainakin tietyillä päivämäärillä kokeillessani hinnat olivat ihan normaalitasolla.
- ja mielikuvitus
riittää. Ryan Air. Vaan varmimmin ja nopeimmin saa kun ostaa joltain valmismatkafirmalta pelkät lennot.
Se minkä rahassa säästää ajassa häviää....
- mnbvcx
Onnistuin saamaan Lufthansalta n. 320/lärvi eestakaset lennot.
- Maltalla asunut
Käypäs katsomassa airmalta.com ja hae Tukholman kautta suoria lentoja maltalle, löysin itse ainakin sitä kautta kaikkein edullisimmat meno-paluu liput ja maksoin veroineen n. 330€ (2006). Siis pelkät lennot. Menin itse Suomesta vikingillä yli ja satamasta kentällä Arlanda expressillä.
- reinoka
vinkeistä kaikille, jos löytyy lisää vaihtoehtoja, tai me sellaisia löydämme, niin kirjoitellan niistä.
- jfäjäg
Huomenna pelkkä lento Lugaan 190€ Finnairilla viikoksi
- reinoka
jäi hyvä "tarjous" 1.4 käyttämättä, seuraava taitaa olla vasta vuoden kuluttua?
- maltavinkit
Hei!
Ryanair alkaa lentää Malta-Bremen-Malta reittiä 25.9 alkaen, ja heillä on nyt tarjous päällä, elikkä 0,01 euroa/suunta verot ! Itse katsoessani lentoja Suomeen syksyksi, Malta-Bremen-Tampere ja takaisin, sain kokonaissummaksi 85 euroa ja risat. Tosin siinä joutuu yöpymään Bremenissä hotellissa.. ellei sitten aio olla hereillä kentällä koko yötä.- reinoka
Otamme huomioon ao.reitin kun syksyllä menemme uudestaan Maltalle.
Ensi perjantain lähtöön maksoi kahdelta 718 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266683MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575783Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854477NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun984395Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1564210Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.891540- 3851407
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301315- 811307
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411094