OSTETAAN terraario!

Tarvisin äkkiä toisen terraarion Lapin alueelta kun tuli selvitettyä että minulla olikin kaksi tyttöä ja yksi poika sen sijasta että minulla olisi ollu kolme poikaa... Eläinkauppiaat... ;/ Hmp. Jos vain jollain ois myytäväksi..
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ikäisiä gerbusi ovat? että pystytkö vielä yksinäiselle pojalle sopeuttamaan kaverin tai jopa kaksi?koska gerbuja ei ole tarkoitettu yksin eläjiksi!!
eli kun saat terran hankittua,niin väliin tiheä sopeuttamisverkko ja uudet kaverit verkon toiselle puolelle.

Äänestä
  • että gerbiilit ovat laumaeläimiä enkä aijokkaan pitää häntä yksin koska tämän vahingon vuoksi tuli gerbiileitä viisi lisää, sillä "poika" saikin pentuja :D Olen tutustuttanut gerbiileitä ennenkin mutta kiitos kumminkin neuvoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gerbbutytteli kirjoitti:

Tarvisin äkkiä toisen terraarion Lapin alueelta kun tuli selvitettyä että minulla olikin kaksi tyttöä ja yksi poika sen sijasta että minulla olisi ollu kolme poikaa... Eläinkauppiaat... ;/ Hmp. Jos vain jollain ois myytäväksi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu