Rintaliivureille siivilä

Mies meni etuovesta ja tuli takaovesta.
1452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jättänyt osan tekstistä pois.

Mies meni ammattikorkakoulun etuovesta. Me vasta valmistuneet katsoimme toisiimme kauhistuneina.
- Ei tuollaista voi enää olla joku murahti. Seurasi pitkä hiljaisuus ja katselimme toisiamme kauhuissamme.

- Sillähän oli dongarit ja puukengät.
- Niin ja merimiespassi rintataskussa ja Lee-hanskat perstaskussa murahdin ja jatkoin - ei saatana, ei se voi olla.

Juoksimme kaikki koulun taakse. Mies tuli takaovesta. Kuulimme hänen hyräilevän viinarikkomalla äänellä "skönemannia tunnen mä monta".

Katsoimme toisiimme, jokaisen huulille muodostui nimi HEIKKI! Pahin painajaisemme, josta meitä oli oppitunneilla usein varoitettu oli palannut elämään. Mikään ei olisi enää samanlaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


L. Trotski kirjoitti:

Mies meni etuovesta ja tuli takaovesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu