Oletteko käyneet ruokailemassa Himangalla Koski-Hovi nimisessä paikassa. Onpahan ylivoimaisen hyvät sapuskat seisovassa pöydässä. Kannattaa poiketa etempääkin. Joskus ollaan käyty Kokkolasta asti sunnuntailounaalla. Parempaa saa hakea. Voi ne kalaherkut....namnam.
ps. sille viisastelijalle, joka epäilee minua ko. yrittäjäksi sanon että höpsistä. Siellä kannattaa poiketa ja ite todeta.
Koski-Hovi paras ruokapaikka
4
1449
Vastaukset
- Lestijoen yöuimari
Kalaisa ruokapaikka. Suolasilakkaa salattipöydässä melkein aina tarjolla.
Ruoka on todella hyvää ja palvelu mielyttävää.
Kannattaa poiketa. - MatoSoppa
Viimeks n.5vuotta sitten kun kävin siellä ruokailemassa niin siellä oli matoja! Niitä matoja oli siinä parkkipaikalla asvaltilla ainakin 50 ja kyllä oli helppo noukkia onkimadot talteen iltaa varten. Ai niin joo ruoka on siellä kyllä hyvää mutta muistakaa olla varovaisia pihalla ettei jimi heitä teitä lestijokeen.
- eacy ac
On ruoka tod hyvää ja eikä Jimisä ole silleen moittimista niinku..ainaski kalijaa saa ja palvelu pelaa no hätää:) särmä tyyppi se Jimi:)
- makuaisti
Kävin viime kesänä kyseisessä paikassa ruokailemassa ja ruoka oli huonoa. Jopa ala-arvoista. Ei mitään makua kalassa, liha sitkeää kasleria joka oli poltettu. En mene toiste.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017383
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?784893- 794789
- 1324208
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82998- 522629
- 402531
- 462176
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102171Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211810