peseekö kukaan kasvojaan lacto linellä?? auttaakohan se kuivaan ihoon ja finneihin naamassa??
lacto line
kokeilija111
22279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei se finneihin auta, mutta muuten on tosi hyvä, hellävarainen pesuaine. Käytän sitä kasvojen ja välillä koko kropan pesuun.
Kesällä puhdistin akne-naamaani Lacto linellä. Sinisellä versiolla, sillä hajustamattomalla. Ei tykännyt iho ei. Vasta loppukesästä aloin pohtimaan vaihtoehtoja miksi akne yhtäkkiä paheni todella paljon. Söin koko kesän terveellisesti, välttäen nopeita hiilareita, joten ruoka-aine sitä ei voinut aiheuttaa. Jätin viikoksi käyttämättä Lacto lineä ja iho parani ihan silmissä! Ikävää kun kärsi koko kesän ja luuli tekevänsä iholle hyvää, mutta ei.
Ennen joulua ostin kosmetologilta kalliit ihonpuhdistusaineet joiden piti olla akneeni sopivat. Ihon kunto romahti. Valehtelematta 10cm halkasijaltaan olevia paiseita tuli naamaan ja iho alkoi lykkäämään kauttaaltaan rasvaa ulos. Ajattelin että se on pahenemista ja käytin vain sinnikkäästi, kunnes oli pakko lopettaa. Ihoni oli kirjaimellisesti pilalla. Ihotautilääkärille oli pakko marssia ja sieltä sain antibiootit ja voiteet ja nyt alkaa hieman helpottamaan.
En pysty käyttämään mitään puhdistusaineita iholleni. Menee heti huonoksi. Vesi on paras ratkaisu tapauksessani. Olen siis tälläinen poikkeus. Joillekkin toki voi Lacto linestäkin olla apua.