Useita lentoja

go Canada go

Hei!

Miten kannattaa tehdä jos on tulossa useita lentoja kanadaan kahden vuoden sisällä.
Kannattaako valita yksi lentöyhtiö, jolla on hyvä bonusohjelma vai vaihdella tarjoiuksen mukaan joka kerta erikseen lentoyhtiöitä.
Entä jos perhe lentää välillä mukana ja välillä ei.

2

587

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaahteranlehti 2

      Vaihtoehtoina on oikeastaan joko esim. Lufthansan Miles&More (Star Alliance) tai Finnair Plus (Oneworld), jos esim. haluaa lentää British Airwaysillä. Itse suosin Lufthansa/Air Canada -vaihtoehtoa, jonka hinnatkin ovat ihan kohtuulliset, eivätkä odotusajat veny tuskaisen pitkiksi niinkuin esim. KLM:llä (mistä syystä hinnat lienevätkin muita edullisempia...). Tuosta perheen kanssa matkustamisesta en osaa tarkemmin sanoa, mutta ainakin itse saat aina bonukset riippumatta lennätkö yksin vai perheen kanssa.

      • Saasta vaan

        Kylla se riippuu siita miten paljon rahaa on taskussa kullonkin.Jos on tarjous esim.Internetilla ja sita ei muuten saa ja saastaa suuren maaran rahaa....kylla ma ottaisin sen tarjouksen.Joskus on hyva olla Bonus ohjelmassa ja joskus ei.Se riippuu miten paljon se lippujen hinta ero on !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      416
      2001
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      183
      1512
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      149
      1467
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1376
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1176
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      937
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      113
      907
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      67
      752
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      675
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      655
    Aihe