Digi-tv aika pitää

Uusista Kansanedustajista vain noin 30 on analoogisen tv lähetyksen jatkamisen kannalla. Näin kertoo Hesarin vaalikone. Joten Digi-tv aikataulu pitää. Kansa on puhunut pulinat pois.
1253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koska demarit jäävät todennäköisesti pois tulevasta hallituksesta. Tällöin myös Liikenne- ja viestintäministeri Susanna Huovinen (demari) menettää paikkansa ja toivottavasti asioita paremmin ymmärtävälle henkilölle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulos vahvisti sen kirjoitti:

Uusista Kansanedustajista vain noin 30 on analoogisen tv lähetyksen jatkamisen kannalla. Näin kertoo Hesarin vaalikone. Joten Digi-tv aikataulu pitää. Kansa on puhunut pulinat pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu