Hei herra W

tänään tuli Oikein Kova ikävä sinua. Kollegasi mokasi siinä määrin, että kummasti muistuit mieleen. Asiat toimi niiiiiin paljon helpommin sun aikanasi. :[
8911
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tämmöstä ohikulkijaa. Onko mulla kolleegoja? Niistä en tiedä, mutta leegot on hukassa. Mutta semmostahan se on: Ennenhän oli kaikki aina paremmin. Niin se aika jättää - munkin aika meni jo, vaikka se helppoa olikin. Tai jos ei ollu, niin ainakin meni helposti. Ja jos mulla mitään kolleegoja on, niin ilman muuta ne mokailee. Sehän on ammattitauti ja kuuluu toimenkuvaan. Mutta kiva kun muistu mieleen. Tosin jotain muuta muistettavaa olis aina tietty hyvä muistaa. Tämmösillä muistikuvilla ei oo mitään arvoa.

Äänestä
  • kun ei saa kuulua toimenkuvaan. Kerta on vielä anteeksi annettavissa, useampi ei ole. Toivottavasti niitä useampi ei tule, muuten jäljet johtavat sylttytehtaalle. Ja sinä et ole mun herra W:ni - nice try.

    Äänestä

  • eustania, neilikka ja ruusu kirjoitti:

    kun ei saa kuulua toimenkuvaan. Kerta on vielä anteeksi annettavissa, useampi ei ole. Toivottavasti niitä useampi ei tule, muuten jäljet johtavat sylttytehtaalle. Ja sinä et ole mun herra W:ni - nice try.

    läpi muka? No - ei se mitään. Kaikki ei voi olla sitte herra W. Mutta ihan oikeessa oot: Mä olen just toi nais-try.

    Äänestä

  • eikö menny kirjoitti:

    läpi muka? No - ei se mitään. Kaikki ei voi olla sitte herra W. Mutta ihan oikeessa oot: Mä olen just toi nais-try.

    ..oikea herra W ei koskaan olisi noin juntti...Good luck for you, mr. Nice_try!

    Äänestä

  • eustania, neilikka ja ruusu kirjoitti:

    ..oikea herra W ei koskaan olisi noin juntti...Good luck for you, mr. Nice_try!

    Mistä sana W tulee?

    Äänestä

  • mietintäpä kirjoitti:

    Mistä sana W tulee?

    että ihan aakkosista..

    Äänestä

  • Itse veikkaan kirjoitti:

    että ihan aakkosista..

    jep...a,b,c....

    Äänestä

...mulla on pahaenteinen tunne, että huokailen perääsi kovin pitkään ja hartaasti...:[

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eustania, neilikka ja ruusu kirjoitti:

tänään tuli Oikein Kova ikävä sinua. Kollegasi mokasi siinä määrin, että kummasti muistuit mieleen. Asiat toimi niiiiiin paljon helpommin sun aikanasi. :[

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu