mistä oli kyse... :) ei tarvinnut miettiä kotona. Luuletko, että olisin muka suoraan sanonut ;) Eihän kukaan norm. järkevä aikuinen täällä käy. Eihän? ;) Itseironiaa riittää kyllä edelleen....
Ymmärsin kyllä
nauran nyt .... hih...
342870
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
No,ei tietenkään,normaalit on jossain,aikuisten puuhissa.:)
Minne sun naurusi suuntaa?
No ajattelin että olen ovela ja saattaisit jopa sen suoraan sanoa. Etkö tarkoittanut sillä että sua ei kiinnosta`?
tuolta alempaa siellä on muistaakseni jokunen ketju siitä kuinka sitä tulee sanottua kaikkea muuta kuin ajattelee :)
muuten mustelma ... ja vielä olis pitänyt nauraa :))) täytynee lähteä harrastamaan sitä naurujoogaa, fake it until you make it... =D
Eihän niihin sun mustelmiis nyt enää voinu sattua! :)
mulla, kun on tunnetusti tapana kolhia itseäni joka päivä :)
No en yhtään ihmettele... sen verran mustelma -riski juttuja teet! :) Ääh anna perhonen!
jo kärryiltä....?
Välillä kannattaisi vähä hidastaa sitä menoa ettet kolhi itteäs liikaa! Seuraavan kerran ku tavataa sun ois paras olla menossa mukana jos vielä rohkenen...?
tavataan?
Tässä yritän hieman hidastaa joo tätä vauhtia, henki lähtee muuten tällä menolla :/
sanoisinkin, että rohkene vain, mutta tee se sitten kanssa niin selvästi että tyhmäkin ymmärtää ;)
Mun vastuulla kaikki?
Sä saat oikeesti kyllä vähän jeesaa ny tässä homassa.. Kyllä muakin vähä epäilyttää vaikka sä tiiätki että aika rohkea olen :)
oo vähän niinku sun hommas :D Mä saatan muuten vaikka juosta karkuun ;) multa kun ei sitä rohkeutta taida tällä vuosituhannella löytyä :)
aikuisten oikeesti hommata elämä! Mitä helv****ä mä teen tähän aikaan hereillä? Etenkin täällä? =D
Täälläki hereillä ;)
Ai sullako ei tarpeeks rohkeutta? Älä nyt viitti sä vaikutat todella itsevarmalta henkilöltä. Oon käsitääkseni antanu ittestäni helposti lähestyttävän kuvan eiksnii?
on ja menee... luulis nyt että sen jo olisit huomannut???
-Ai miten niin menossa aina päiväunille?-
Miten niin luulis jo nyt huomannu... aika hyvin pidät sitä sun mukamas itsevarmaa päältä päin olevaa roolias yllä.. vaikka ne sun huomautukset onki vähän sellasia nopeita mutta niihin tarvitaan pokkaa kumminki :)
Mielessäni pyörii vaihteeks vaan sun kaunis hymy... pikku hiljaa voisin nukkumaan mennä
tapa, että pitää itsensä jollain tavalla saada pysymään "kasassa". Sitä pitää katsos suojella itseään... :)
Kyllähän tietysti jos oikeasti ajattelee sitä, miten itse on käyttäytynyt, niin en yhtään ihmettele että olisit pihalla mun aivoituksista...
Etkö sä ollutkaan ajatusten lukija? =D
Nukkumaan...hmm... joo olis aika kova sana tähän aikaan...muistaakseni pitäis yrittää jotain töitäkin tehdä huomenna? Onneks omia tällä kertaa...saa itse määrätä ajan... :)
Hyvää yötä ja kauniita unia :)
No tiiät että ei sun tarvi olla varuillas mun kanssa (vaikka aika veitikalta välillä varmaan vaikutankin) mutta kuhan tutustut muhun enemmän niin tajuat sen ihan ite!
On muuten varmaan kiva välillä että saat tehdäkkin niitä töitä missä saat määrää ajan ite ettei aina tarvi niin myöhään työskenellä!
Iso hali ja hyvää yötä ;)
veitikka :) oli muuten osuva nimitys :D
Kuin myös öitä ja hali :)
Voisin leikata vähän sitä nopeutta. Kunhan nyt ensin taas kohdattaisiin. No tasaisestihan me nähdään.
Siitä veitikkamaisuudesta, kyllähän se hämmentää, kaikki ne ihmiset jotka suorastaan pyörii ympärillä, muiden kommentit se on sitten kiva jne. Ja toisaalta loukkaa, miksei mulle sitten voi heittää edes läppää, puhua. No oikeesti, tästä voin kai syyttää vain itseäni ja omaa käytöstäni. Kunnon puhevälit vois olla vaikka tavoite. Voihan se sitten olla niinkin, että oman ikäisten kesken se jutustelu on vaan vaikeampaa.
kuvioon tai sitten mä tipahdin kokonaan kartalta...?
sitten nukuttua ruhtinaalliset 3½ tuntia... On nää pakolliset velvoitteet, mitkä pitää hoitaa väsytti tai ei.
Nyt aamukahvit ja takaisin nukkumaan... :)
nukuttua liian vähän niinkun aina... nyt suihkuu ja menoks :)
no en... kuten en yleensäkkään vaikka väsyttäis kuinka hemmetisti. Kai pitäis ottaa itseään niskasta kiinni ja alkaa pyörittään vaikka papereita ni sais nekin joskus järjestykseen... :) Eipä muuta kun työn iloa :)
Mmm.. Oon takas himassa.. vois melki ottaa tirsat ja sit miettii vähä sitä strategiaa sun pään menoks :)
You'd better play along this time!
selvillä? Tässä sitä edelleen kukutaan niillä runsailla yöunilla jotka viime yönä(kin) tuli kiskottua :)
No.. sulla kun toi runsas nukkuminen on aika harvinaista niin luulis olevan erittäin tottunut painaa töitä vaikka kello olis jo mitä?
Strategia?
Sama kun viimeks :)
ja tottunut... tänään en saanutkaan sitten yhtään mitään järkevää aikaiseksi tai no jotain pientä, mutta suunnitelmiksi jäi paperihommatkin, siirsin ne sujuvasti pöydältä toiselle :) Pakko yrittää korjata vissiin asia huomenna.
Ootas nyt on tuo dementia edennyt niin pitkälle, etten enää muistakaan mikäs se oli se strategia viimeksi...??? öööö... Tällä hemmetinmoisella valvomisellahan ei varmaankaan ole vaikutusta tuohon muistiin ;)
Aah nukkumaan pitäis kohta taas kereä!
Viime kertanen strategia oli tietenkin olla oma iloinen ja hauska itseni ja kattoo miten olet mukana..
selviä ihastumisen merkkejä kun täytät niin ajattelin että ehkä .. niin.. ehkä joku puheenaihe johtaa johonkin josta olisin voinut tehdä luontevasti niin selkeän aloitteen että sinäkin pikku perhoseni tajuaisit sen :)
sellaset on suunnitelmat :) Niin ehkä niitä puheenaiheita riittää, ainakin osastolla "tikusta asiaa" ;) Se vaatiikin sitten jo jonkinlaista aivotoimintaa siitä repäistä joku aloite. Varsinkin sellainen, että myös minäkin sen ymmärrän aikaisemmin, kuin kotona :D
Monesti on kyllä käynyt niin, että olen sitten jälkikäteen jäänyt miettimään jotain mitä olet sanonut ja valitettavasti tajunnut hieman viiveellä. Sun sanavalmius saa toisinaan, mut niin hämmentyneeksi, etten saa mitään järkevää sanaa suustani :) (siitä johtuu yleensä tuo täydellinen mykityminen)
sitten öö-mappiin...eli seuraavalle sivulle... :)
Mitenkäs se päivä on mennyt? Ilmeisesti kiirettä on pitänyt, vai? On sitten tämäkin päivä kohta ohi... eikä mitään saada aikaiseksi... :/ saadaanko lie ikinä?
Heh.. kotona taas.. Päivä meni hienosti prätkän kanssa ajelessa ja tietenkin ulkona pelatessa :)
Saatetaan saadakkin .. ;)