Massalla meni myös viime vuoden alku huonosti, mutta puolivälissä rupes kulkemaan ja alkoi tulla paalupaikkoja, voittoja ja pääsi lähelle Schumia. Australiassa esti tänä vuonna tekniikka, muuten olis taistellut Räikkösen kanssa voitosta. Eli kyl menee aika tasaisesti sitten.
Näyttää siltä, että teillä Kimi faneilla on neste noussut päähän enemmän kuin kuskilla.
Näyttää siltä, että teillä Kimi faneilla on neste noussut päähän enemmän kuin kuskilla.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Luuletko että Räikkönen menee huonompaan suuntaan. Mies totesi, että ihan hyvin on mennyt mutta on vielä tehtävä töitä ja parannettavaakin löytyy.
Vaan Massa antaa tulevissa kilpailuissa kovan vastuksen Kimille. Ei Kimi taida olla enää mikään tai ainakaan niin leuhka kuin ennen, mutta fanit on kylläkin sitä enemmän.
Massa tulee olemaan kova pala Kimille. Viime kauden loppupuolella Massa oli minusta yhtä nopea kuin Schumi, mutta Schumin suoritukset kokonaisuutena veivät pitemmän korren.
Luulenpa Kimille ja Massalle olevan molemmille tärkeääkin tärkeämpää tällä kaudella uuden tallikaverin kukistaminen. Massan epäonni Australiassa oli harmillista, toivottavasti Malesiassa näemme tiukkaa taistelua Ferrareiden(kin) kesken.
Uskon kauden kääntyvän Kimin eduksi, mutta tasaväkistä tulee olemaan. Onneksi.
Mutta katsokaahan vaan. . . McLaren tulee olemaan mukana taistelemassa molemmista mestaruuksista.
Joo, ja mersukin kestää varmaan paremmin tuon kierrosrajoittajan ansiosta.
Tiukkaa vielä tulee!
-
Eipä niillä Shumin opeilla pitkälle pötkitä. Kimillä on oma tyylinsä joka selvästi on myös tallissa huomattu. Ferrarin inssi totesi, että kun oppi ymmärtämään Räikkösen tyyliin miehen kanssa on mukava tehdä töitä. Tulee tarkkaa ja terävää palautetta, josta on todella ollut hyötyä.