apua!!!!!!!

jos tulee verta ulosteen mukana niin onko hälyyttävää? ja jos on ollu kovia vatsakipuja pitkään?
5566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

pliis vastatkaa, mua pelottaa.. soitanko lääkärille?

Äänestä
  • Juu soita vaan lääkärille. Jos veri on punaista, paksu-, tai peräsuolen alueella on haavaumia, jotka voivat johtua tulehduksesta. Kyllä minä sinuna menisin pikimmiten lekurin puheille, jotta saat selvyyden ja hoitoa, koska kyllä tuo kannattaisi hoitaa.

    Äänestä

  • bhfty kirjoitti:

    Juu soita vaan lääkärille. Jos veri on punaista, paksu-, tai peräsuolen alueella on haavaumia, jotka voivat johtua tulehduksesta. Kyllä minä sinuna menisin pikimmiten lekurin puheille, jotta saat selvyyden ja hoitoa, koska kyllä tuo kannattaisi hoitaa.

    joo mä soitan lääkärille.. pelottaa kunhan ei vaan olisi syöpää :(

    Äänestä

  • bhfty kirjoitti:

    Juu soita vaan lääkärille. Jos veri on punaista, paksu-, tai peräsuolen alueella on haavaumia, jotka voivat johtua tulehduksesta. Kyllä minä sinuna menisin pikimmiten lekurin puheille, jotta saat selvyyden ja hoitoa, koska kyllä tuo kannattaisi hoitaa.

    17 vuotta

    Äänestä

  • oon vasta kirjoitti:

    17 vuotta

    Älä ole huolissasi ei se mitään syöpää ole. jos kamalasti huolettaa käy lääkärissä oman mielenterveyden takia mut uskon ettei vakavaa ole. Niin monesta syystä voi verta tulla jos vatsa toimii huonosti on kovalla tai löysällä, suoli vaan reagoi kaikkeen. Kokemuksesta tiedän ettei veri ulosteen mukana ole heti niin pahasta pikku lapsillakin on samaa vaivaa kun vatsa menee kovalle yms. Itse olen vatsan takia kovia kokenut mut mitään vikaa ei löydy vaikka kuinka tutkitaan, olen jo antanut periksi enkä huolestu oikeastaan mistään. Syöpä aikanaan pelotti kuten sinullakin nyt mut huomasin että sellainen etukäteen huolestuminen on niin kuluttavaa ja turhaa. Voimia sinulle ja kaikkea hyvää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mua pelottaa kirjoitti:

jos tulee verta ulosteen mukana niin onko hälyyttävää? ja jos on ollu kovia vatsakipuja pitkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu