Mitä kortit kertovat siitä että olen aikeissa työllistää itseni omalla toiminimellä.
Uskallanko vaiko en? Rahaa ei tosiaan ole liikoja, onko tämä järjetön uhkayritys,tulenko työllistymään niin että riittää toimeentuloksi?
Kiitos
Uskallanko vaiko en? Rahaa ei tosiaan ole liikoja, onko tämä järjetön uhkayritys,tulenko työllistymään niin että riittää toimeentuloksi?
Kiitos
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kortitkertovat tässä kyllä näytetään että pelkäät tosiaan itsesityölistämäistä.Ja niin kauvan kun sinä ajatelet tähän tyyliin on turha ruveta sitä perustamaan.Koska sinulla ei löydy niitä vahvuuksia joita tähän tarvitset.Ensi selkeä suunitelma sen mukaan kuljet yhtään poikeamasta suunitelmistasi.Raha tässä on myös este mutta ei mahdoton sinun tulisi edetä pikku hiljaa ja vähitellen päämäärää kohti.Ja sanon sen että tulet onnistumaan tässä työssä,yksi juttu siinä on että se on yksin puurtamista ja aikaa jää vän ystävien ja läheisten yhteyden pitoon. miet asiat tarkasti ja niiden sisältö.
Olen jo päässyt sen verran pitkälle että tavoitteet on, enkä niistä aijo lipsua vaikka kuinka houkutellaan toiseen suuntaan.
rahaa on tosiaan niukasti ja siksi arveluttaakin että mistä toimeentulo jos tämä ei ota tulta alleen.
Onhan tämä yksin puurtamista ja raskastakin mutta sellaista tämä elämä välillä on. Toisaalta työttömänä olokaan ei ole ollut mitään herkkua.
Kiitos vastauksesta. Etenen suunnitelmallisesti. :)