on jo viety. Julmaa mutta totta.
Minusta viimeinen
mahdollisuus'''
71237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mihin? Mistä sä itse asiassa höpiset?
ei mitään mahdollisuuksia enää.
Liekö tuo kovin julmaakaan,elämää vain.
tekevätkö he todellakin jotain ihmisiä koskevaa omassa päässään ja tänne kuin ilkeyttään jotain kirjoittavat.
Varmaan kiva jysäyttää sitten joskus asiasi päin näköä "kulman takaa" yllättäen?
Tai sitten ymmärsin täysin väärin?
kun täällä aikaansa viettää ja reaalimaailmassa ei tapahdu mitään. Kokemuksesta tiedän. Yhä vähemmän ajattelee mitä kirjoittaa tai kirjoittaa itsekkäin perustein. Myös huomion hakemista. Siinä vaiheessa on hyvä herätä miettimään stressilleen muita purkutapoja.
johonkin on turhautuminen purettava.
mielisairaalat ovat täynnä yksinäisyyden riuduttamia ihmisiä.
pahimmillaan yksinäisyys voi johtaa ihmisvihaan.
ajoissa pitänyt saada pois toisten ihmisten elämästä ja niitä sotkemasta , johonkin jäähylle.
Mutta harvoin näkevät he vikaa tai vastuun tapaista silloin. Ja jälkeenpäinhän heille on tervellisintä olla liikoja menneitä pohtia.
Mutta aurinkoa tuuppaa, jäät lähtee JA kaiken maailman kieroiluja jaksanut ajatella... enää pitkiin aikoihin ,ei ne enää tunnu:)
onko tämä nyt sitten maailmanloppu?
This is *THE END* :(