Täällä on kyselty kokemuksia Dublinista, mutta eipä niitä paljon ole irronnut, tuopin hinta sentään tuli selväksi.
Joku voisi vielä kertoa vaikkapa sikäläisestä kulttuuritarjonnasta, ruuasta, paikoista ja asioista jota kannattaa kokea sekä niistä joita kannattaa kaihtaa.
Ja siitä hintatasosta voisi kertoa muitakin esimerkkejä kuin sen tuopposen hinnan ydinkeskustassa.
Kai muutakin on...
2
643
Vastaukset
- Gillian
Oltiin Dublinin seudulla vuosi sitten ja olen sen jälkeen muutaman kerran kirjoittanut kokemuksiani tänne.
En jaksa ymmärtää sitä, että ihmiset halajavat pelkästään Temple Bariin pubeja kiertämään päivästä toiseen.
Yövyimme Howthissa B&B-majoituksessa. Howth on ihana paikka. Siihen verrattuna Dublin on likainen, epäsiisti ja ongelmat pistävät silmään, jos kiertää muuallakin kuin pubeissa. Dublinissa on valtaisat määrät Baltiasta ja Puolasta tulleita ihmisiä, joilla kaikilla ei mene hyvin.
Mutta olen toistanut nämä jo niin monta kertaa eli please, katso vanhoja juttuja.- röökit
Osta röökit suomesta, esim malppi 7,10€ siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614348KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1433087Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472398Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462323- 971961
- 241883
- 281596
- 221574
- 1491402
- 341233