Raitis keskiviikko päivä tänään ja tällä kertaa velipojan syntymäpäivä. Ensi viikolla faijan.
Keskiviikko 21.3.2007
15
871
Vastaukset
Ja mulla ois 2.4 syntymäpäivä, odottelen Ferrarin lippalakkia malttamattomana sekä sänkyyn tuotuja kakku kahveja, jännityksestä huolimatta vietän raittiin keskiviikon.
- karbidi
oon. 2.4 synttäri? No ei täs oo joutannu meitsikään örveltään. On nuit telkkuohjemii nii pal, jottei niit kandee hukata päissään kattoessa.
Kirottuu, ku ei alkuillasta päässy olleskaa tälle palstalle, mut nää häikäthää on tuttui kaikille 24:sen käyttäjille!
Vaan vormula-fanina kiinnostaa, mistä oot saamassa Ferrari-lippiksen; hävettää vähä käyttää sitä G-sivullakii näkyvää McLaren-lippistä, ku Alonsolla on nykysin semmone? karbidi kirjoitti:
oon. 2.4 synttäri? No ei täs oo joutannu meitsikään örveltään. On nuit telkkuohjemii nii pal, jottei niit kandee hukata päissään kattoessa.
Kirottuu, ku ei alkuillasta päässy olleskaa tälle palstalle, mut nää häikäthää on tuttui kaikille 24:sen käyttäjille!
Vaan vormula-fanina kiinnostaa, mistä oot saamassa Ferrari-lippiksen; hävettää vähä käyttää sitä G-sivullakii näkyvää McLaren-lippistä, ku Alonsolla on nykysin semmone?On yks tuttu parasta aikaa Saksassa ja se aiko kahtella sieltä sellaista mutta löytyy niitä netistäkin: http://www.stefalta.com/shop/index.php?cPath=46_409&osCsid=5c7611fe725fdc9ed4d4c01ba0ce3990 menee vähän mainos puolelle muttakun kysyit niin en malta olla antamatta linkkiä.
- karbidi
raitis kirjoitti:
On yks tuttu parasta aikaa Saksassa ja se aiko kahtella sieltä sellaista mutta löytyy niitä netistäkin: http://www.stefalta.com/shop/index.php?cPath=46_409&osCsid=5c7611fe725fdc9ed4d4c01ba0ce3990 menee vähän mainos puolelle muttakun kysyit niin en malta olla antamatta linkkiä.
ei oo samannäkösii, ku Kimillä, tahtoo semmosen !
karbidi kirjoitti:
ei oo samannäkösii, ku Kimillä, tahtoo semmosen !
Sitä pitäis varmaan tilata Italiasta että sais aidon ja kisapaikallahan myydään aina aitoja tuotteita, Saksan Gp taitaa olla lähin tapahtuma näin Suomesta käsin, joten ei muutakuin sinne sitten ellen saa sieltä Saksasta jo aikaisemmin. Mc Larenilta sai tilattua aitoja lakkeja, sieltä määkin tilasin muttakun ei tiedä tuota ferrarin osoitetta, pitää pojalta kysyä kun se herää, se on kielimiehiä, jos se sattuis löytään Ferrarin sivut netistä....Joo nyt selvinpäin maate!
taidan rimpuilla raittiina tään päivän:)).
- Hamara
Juuri heränneenä, mutta kankkusta ei ole, eikä tule huomisaamuksikaan.
- Ryyppymies
siullahan on yhtä juhlaa. Raittiina meikäläinenkin.
- hermiitti
Juu ei tee edes mieli kylmää olutta, mutta alkoholitonta olutta vois viikonloppuna ottaa.
- laivareissulla?
Kysynpähän vaan.
- hermiitti
laivareissulla? kirjoitti:
Kysynpähän vaan.
Huhtikuun puolivälin paikkeilla menen laivalle. Ja toinen reissu on toukokuussa. Ei mua laivareissu enää pelota, että retkahtaisin juomaan.
- Systerinkin
puolesta, raitista päivää itselle ja muille! Alkoholittomuus on iso onni meikälle, jonka juominen oli muuttunut täysin hallitsemattomaksi.
- veska58
Raittiina jatkuu tämä päivä kohti iltaa.
- Oskari2
Onkohan löytänyt sellaisen pyörän, jolla kovalla polkemisella pääsee pitkälle?
Oikeasti huolestuttaa, kun ei ole antanut kuulua itsestään pitkään aikaan mitään.
Toivokaamme, että kaikki on hyvin.- ambivalenttineN
...enkä ostanut pyörää millä pääsis pitkälle. Enhän mä jaksa ees polkee pyörää mikä on paikallaan! Vihaan itteeni, koska oon päästäny itteni tällaseen kuntoon. Mun keho on niin ruma ja vastenmielinen. Mut toisaalta, oonhan mä itekin vastenmielinen, joten ihan oikein mulle, että kehonikin on sitä.
Mut hei, toi tuntu kivalta kun kyselit että mihin oon kadonnu. Emmä mihihkään katoa, saatan olla muutaman päivän aina joskus hävöksissä, mut emmä koskaan katoa lopullisesti. Paitsi sitten kun kuolen.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191652
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991478Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36891Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29849Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38801Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50776Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43728Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37720Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56718Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37690