Oikeus ja kohtuus Vanhasen julkisuudessa riepottelun jälkeen olisi, että kansan suurimman ääniharavan koko yksityiselämä tulisi kaikkien tietoon. Naisystävät, juopottelut, rakastelut(missä, milloin ja kenen kanssa). Eipä käy kateeksi Niinistöä. Sinun joka askeltasi seurataan. Ja kirjan kirjoittajia löytyy.......
Nimimerkki kännykkäkamera valmiina ja muistiinpanot
Nimimerkki kännykkäkamera valmiina ja muistiinpanot
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ehdottomasti!
En henkilökohtaisesti pidä Niinistöstä. Siitäkin huolimatta en löydä yhtään syytä, miksi minun olisi toivottava hänelle jotain pahaa?
Arvostan kuitenkin ihmisiä, jotka ovat opiskelullaan ja työllään ansainneet asemansa yhteiskunnassa, vaikken heistä henkilökohtaisesti pitäisikään.
Itse en lähtisi eikä minusta olisi enkä haluaisikaan kovin vastuullisiin tehtäviin. Stressinsietokykyni ei ole niin hyvä, että pystyisin toimimaan tuollaisissa tehtävissä ilman, että koko elämän nautittavuus katoaisi.
Siksi nostan hattua ihmisille, jotka jaksavat ja haluavat satsata elämänsä tuollaisiin tehtäviin. Kaikkea hyvää Niinistölle kuin muillekin vastuullisissa tehtävissä toimiville.
Minua ei toisten ihmisten yksityisasiat edes kiinnosta. Tärkeintä on tietää, mitä he työssään tekevät.
mielipiteisiin. En pidä myöskään Niinistön persoonasta.Mutta se ei tarkoita sitä, etten luottaisi hänen kykyihinsä hoitaa kansalaisten asioita. Jokaisessa meissä on pimeä puolemme, sitä on vain niin vaikea ITSE huomata!?
Toivon kaikille uusille/vanhoille edustajille voimia vaativassa työssään.
Yritetään kaikki kasvaa IHMISINÄ!
naisia Thaimaan reissuillaan ja Brysselissä. Olisi mukava tietää.
Miksei saisi käyttää naisia?
paljon on varmasti niinistö kokenu, mutta ei ole onneksi törmänny kuroskaan!
Vapaa mies Matti Vanhanenkin on, ei pitäis olla toisilla yksityis asioihin puuttumista.(kateutta siitä "jostakin"....Kyllä olis Jaskaristakin jutun juurta.....tuli hiljaista ennen ennen vaaleja...sekä muista julkis politiikoista...että näin asiat Suomessa..
koska ei ole moukka, järkeä päässä ja kontrolli pelaa.
Ainakin Ylen dokumentissa jossa lytättiin kaikki pres.vaali ehdokkaat kerrottiin että ministerihomman jälkeen Sauli oli kavereineen bailaamassa Nykissä ja heitettiin yökerhosta ulos, kun häiriköivät humalassa orkesteria (sauli ja kimi hengenheimolaisia).
niinistön tukijoukot näkivät ko pätkän ja suivaantuivat ainoastaan väitteestä että Sauli iski kanervan kiusaksi Karpelan, eli toi kännikohellus on totta.
siinä eka.
Eihän Niinistö ollut silloin edes kansanedustaja.
Ja käsi sydämellä todettakoon, että suomalaisuuteenhan tämä örvellys "silloin tällöin" kuuluu.
Nyt Niinistöltä odotetaan kuitenkin ihan toisenlaista käyttäytymistä. Mutta toivottavsti mies ei lopeta sitä "totuuksien laukomista". Piristää kummasti totista eduskuntatyötä ;)