loistava saitti!

nikonfani

olen kyllä nettiä käyttänyt mutta en tiennyt että sieltä löytyy nykyään aika hyvin suomalaisia yhteisöjä ja avoimia tiedonjakelukanavia kun yleensä kaikki on ollut eri yhdistysten pakkorahastusta. aloittelevana kuvaajana (vaikka en luontokuvauksesta niin paljon ole kiinnostunut) etsin objektiiveista tietoa googlesta. http://www.luontotupa.net tuli vastaan. On luultavasti tuttu teille luontokuvaajille mutta mielestäni näytti aika kivalta sivustolta. Harmi vain että se heidän foorumi on suljettu ulkopuolisilta. En jaksa joka paikkaan rekisteröityä :(

3

1532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Timba..

      " Harmi vain että se heidän foorumi on suljettu ulkopuolisilta. En jaksa joka paikkaan rekisteröityä "

      Ei se ulkopuolisilta suljettu silti ole. Saa sinne kuka vaan rekisteröityä. Jonka myöten saitti on pysynyt niin hyvänä ja suosittuna. Ei meinaan ole mitään pas... jauhantaa :)

      ps. ja jos niin väsynyt olet niin mene nyt ihmeessä maate : )

    • harrastajakuvaaja

      Joo, luontotupa on loistava sivusto! Kannattaa ehdottomasti rekisteröityä foorumille, se on sivuston paras osa. Kymmeniä hyviä luontokuvia joka päivä.

    • nikonfani

      Nyt tuo saitti on julkaissut jonkinlaisen kilpailunkin. Ei ollut mitään infoa tarkempaa mutta etusivulla näytti olevan ilmoitus. noita PDF-tiedostoja en lataile, pois se minusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      266
      3338
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      79
      1435
    3. 66
      1213
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1039
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      48
      943
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      941
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      49
      855
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      787
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      772
    10. Olet hirviö

      Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
      Ikävä
      113
      716
    Aihe