sokea ole:)
hmm..en
minäkään
152729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
minä.. Kukas olet? Ja kenelle tämä oli osoitettu?
häikäistynyt ;)
hämärää..taisit sokaista;)
siis että edes hieman sokaistuisit ;) No, tästä on hyvä jatkaa...
tosi hyvä juttu !!
aika järkevä? ;)
kysyt. Kevät heittää hormonit sekaisin.
haittaa.
Mutta nyt järki jo voitolla, silti hävettää, mutta sitähän se on vaan, kiinnostusta tietää toisen ajatuksia, tunteita, kaiken tarkoitusta, välittämistä yms. Monista ihmisistä näkee hyvin pian millainen olo tällä on ja muutakin. Onko kaikki hyvin vai ei, haluaako tukea vai mitä. Toisen tuskan näkeminen saattaa otollisissa oloissa tehdä syvän vaikutuksen haluun auttaa ja tukea. Sokeus on merkki välinpitämättömyydestä. Jos ei ole sokea, se on merkki kiinnostuksesta ihmistä kohtaan. :)
Tai sitten yrittää lukea toisesta jotain...mutta en enää katsele, en ole tiennyt mitä tehdä, nyt kai ymmärrän että parempi olisi alunperinkin olla vain vaiti mutta tunne sanoi muuta, no hard feelings, hope so. Parempi näin kai, mutta halu muuhunkin oli ja kai on vieläkin mutta alkaa tuo järki ottaa voittoa tuosta huumasta, onneksi. Järki ja tunteet, niin, kun niitä kumpaakin on tarpeeksi, niin ratkaisu voi olla lähempänä fiksua päätöstä kuin tunteiden vallassa tehdyt asiat. Mutta tiettyä henkistä tässä on...
tai siis tykkään niin paljon, mutta en voi sitä koskaan sanoa ääneen ja se meni siinä. Mitä turhaa...Järki voitti, mutta arvaa vaan, miten pahalta tuntuu. Tuntuu kuin olisi pieni kuolema.
tempun elämä teki, mietin onko tällä ollut jokin kasvattava tarkoitus, se mikä ei tapa vahvistaa. Vaan nöyremmäksi tämä laittoi, vielä hieman huono olo siksi kun ei tiedä mitä tästä ajatellaan ja muutenkin tämä koko soppa, olinko itse järjissäni, en kai ollut kai, ne tunteet saa jäykänkin ihmisen sijoiltaan mutta ei näin ikävästi koskaan ennen. Aina selviää ja aika parantaa, oppia kaikki. Saa nähdä mitä elämä sitten tuo, toivottavasti molemmille hyvää mieltä tapahtuu mitä tapahtuu.
se olet Sinä, niinkuin luulen, niin olen mielissäni siitä että täällä sain sanottua asiani, ei se käytännössä kai olisi heti onnistunut tällä tasolla, mitä kirjoittamalla saa mielestään ulos. Mutta en olisi uskonut mulle tällaista tapahtuvan siellä missä nimenomaan mun piti vain tehdä sitä miksi siellä olen, ei voi kuin nyt nauraa...toivon että sinäkin saat pikku kuolemaltasi naurettua :) ainakin välillä, kuten itse murheen ja häpeän keskellä. Kyllä se siittä.
niin huono olo tämän asian takia, pieni kuolema kai sopiva sana, tunteet vei mennessään kumpikin aloitus lähti kovasta tunteesta. Enää en uskalla kirjoittaa sulle. Mutta miten tästä noustaan ylös, mun osalta ainakin tämä on ikävällä tasolla nyt. Oma vikani, miksi kirjoitin niin loukkaavasti, hyökkäävästi, järjissäni teksti olisi erilaista, en ymmärrä mutta kaikessa on ollut vain hyvä tarkoitus mutta olen tehnyt tyhmästi kuitenkin, miksi näin piti käydä, kun ei ole ollut tarkoitus kuin hyvää vain. Mutta omasta puolestani toivoisin tilanteen laukeamista normaaliksi, jollainlailla, sovintoa tms. Jos on aihetta, itsellä kyllä olisi.
tätä :-) tuo aloitus voisi olla vastaus...? mutta ei kai sitten kuitenkaan minulle. Niin paljon kirjoittelijoita täällä.