Mustasukkaisuus.

Mua vaivaa paha mustasukkaisuus. En seurustele mutta olen rakastunut yhteen minun luokalla olevaan poikaan. En kestä jos joku toinen tyttö juttelee sen kanssa tai jos se kattoo jonku tytön persettä.
Olen alkanut toivoa että luokkani tytöt eivät nousisi hänen nähden.
Mulla tulee aivan hullun pahamieli jos se poika juttelee jonku tytön kanssa kuin hyväkin kaveri. Itken sen takia itseni uneen.
Mitä voin tehdä?
4455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mulla on sama juttu yhen tytön kans, mut en kumminkaa itke sen takia :D jotenki luulin et sillä olis ollu jotai mua kohtaan mut ei taidakaan olla joten koitan unohtaa sen ja mietin muita tyttöjä,

Äänestä
  • sen pojan takia! On varmasti olemassa kivempiakin poikia.

    Äänestä

  • itke ... kirjoitti:

    sen pojan takia! On varmasti olemassa kivempiakin poikia.

    sä et siis kestä sitä ku se juttelee muiden tyttöjen kaa.yritäs sitte ite mennä puhumaan sille jätkälle,niin eipähän ainakaan voi jutella muiden kaa.

    Äänestä

Mulla oli sama juttu vähän aikaa sitten, tosin itse olen poika ja en kestänyt sitä, jos se tyttö jutteli muille pojille, koska itse en uskaltanut jutella koskaan...

Onko ongelmasi se, että haluaisit olla sen pojan kanssa, mutta se tuntuu mahdottomalta vai se, että ajattelet mustasukkaisuuden olevan väärin ja se tekee sinusta pahan ihmisen? Mielestäni mustasukkaisuudessa ei ole pahaa, jos sen osaa pitää sisällään, eikä riko mitään kaverisuhteita sen takia. Enkä usko, että toivot mitään pahaa näille muille tytöille, vaan haluisit vain itse olla se joka juttelee sen pojan kanssa. Siihen auttaa se vain se, että yrität jotenkin osoittaa rakkautesi tälle pojalle.Tiedän, että se voi tuntua vaikealta, esim. jutella, mutta sillä se edistyy. Onnea jatkoon!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mustis-91 kirjoitti:

Mua vaivaa paha mustasukkaisuus. En seurustele mutta olen rakastunut yhteen minun luokalla olevaan poikaan. En kestä jos joku toinen tyttö juttelee sen kanssa tai jos se kattoo jonku tytön persettä.
Olen alkanut toivoa että luokkani tytöt eivät nousisi hänen nähden.
Mulla tulee aivan hullun pahamieli jos se poika juttelee jonku tytön kanssa kuin hyväkin kaveri. Itken sen takia itseni uneen.
Mitä voin tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu