olisin halukas lähtemään goaan tässä tai ensi kuussa. Mistä saa halvimmat lennot sinne ja takaisin? mistä olette itse varanneet lennot?
Halpa lento goaan
maria 87
61230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aeroflotilla Moskovan kautta Mumbaihin ja sieltä edelleen halpislennolla Goalle lienee halvin.
Vaan jos Finnairin tarjoukset osuu kohdalle, niin Finskillä Delhiin ja sieltä SpiceJetillä tai jollain muulla Goalle on todella halpa vaihtoehto.
Itse kävin tuolla jälkimmäisellä vaihtoedolla. Helsinki-Delhi-Helsinki Finnairilla maksoi tarjouksessa 389 euroa ja Delhi-Goa-Delhi SpiceJetillä suunnilleen 100 euroa. Ei mielestäni ollenkaan paha hinta noin kauas.
GuestHousessa asuin ja se maksoi vajaan 10 euroa vuorokaudelta. Oli vielä oikein siisti ja mukava kaikinpuolin.
Vaan kun ne halpislennotkaan ei oo niin halpoja jos tilaamisen jättää näinkin viimetippaan... eli tälle tai ensikuulle ei varmaan saa enää sadalla eurolla, kesälle sitten taas jo saa koska siihen on vielä aikaa.
Olisi mukava tietää guesthausin nimi jossa olit ja mahdolliset yhteystiedot, koska olen myös me-
nossa sinnepäin ja haluaisin tietoja mukavista ja edullisista majoituksista
SpiceJetin lennon tilasin kaksi viikkoa ennen lähtöä. Olisin päässyt alle 80 eurolla, jos olisin muutaman viikon aikaisemmin tilannut. Luulen, ettei yli 150 euron tarvitse milloinkaan maksaa Delhi-Goa-Delhi välistä.
Finnairin lipun ostin monta kuukautta aikaisemmin, kun sattui tarjous kohdalle. Noin kuukautta ennen lähtöä oli sama matka taas tarjouksessa ja muistaakseni vielä vähän halvemmalla. Finnairilla on usein noita tarjouksia. Kannattaa seurata kotisivuj, ja Stockamnnin Hullujen Päivien tarjouksia.
Molemmat lennot oli tarjouksessa turistisesongin ajalle, ei kesälle. Olin siellä marras-joulukuun vaihteessa.
Tuonne vähän aikaisempaan keskusteluun jo vastasin alla olevalle viestillä. Nimi on Blue Marin.
Asuin marras-joulukuussa Blue Marine guest housessa Bagassa. Huoneen vuokra 500 rupiaa, alle 10 euroa, vuorokausi. Siisti, pieni ja rauhallinen paikka noin sadan metrin päässä rannasta ja parin sadan metrin päässä Titosista pienen sivukadun varrella. Huoneessani oli parisänky, televisio, pöytä ja kaappi sekä wc/suihku ja parveke. Huonepalvelukin pelasi, jos oli tarvis. Siivous joka päivä. Pidin kovasti paikasta, vaikka huone olikin aika askeettinen. Osoite: Khobra Vadd, Calangut, Bardez, Goa - 403 516, Puhelin: 91-832-2281148, 91-9822158548.
Tuosta alla olevasta linkistä voi katsella lisää erihintaisia majapaikkoja Goalla.
http://www.cafegoa.com/hotels/index.htm
Hulluille päiville tulossa myyntiin lennot Helsinki-Delhi-Helsinki ja Helsinki-Mumbai-Helsinki hintaan 360 euroa. Lennot Mumbaihin alkavat 18.6.07.