Toivottavasti joku vastais :D

Mul on menkat nyt 5 pvää myöhäs ja ajattelin että vois tässä joku päivä tehdä testin, mut mietin vaa sitä et onkohan se liian aikasta viel ruveta tekee testii vai pitäiskö oottaa viel viikko? Meinaan että ei oo oikee rahaa tuhlattavaks..Ja sit viel et onks halvin testi yhtä luotettava ku kallein? Ja tuleeks niis yleensä kaks testii?
3619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos sulla on säännölliset menkat, niin kyllä pitäis jo näkyä testissä jos oot raskaana. Mutta jollei ole palava kiire, niin voithan odotellakin... Hae testi apteekista, kyllä ne on ihan luotettavia kaikki, mutta yleensä niissä paketeissa on vaan yksi testi.

Äänestä

saat tietää ilmaiseksi

Äänestä

aika selvä positiivinen seuraavana päivänä siitä kun olisi pitänyt menkat alkaa ja testi oli rfsu:n. Niitä saa isoista marketeista, hinta noin 5 € ja niitä tulee kaksi kpl paketissa. Mulla säännöllinen kierto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttönen..... kirjoitti:

Mul on menkat nyt 5 pvää myöhäs ja ajattelin että vois tässä joku päivä tehdä testin, mut mietin vaa sitä et onkohan se liian aikasta viel ruveta tekee testii vai pitäiskö oottaa viel viikko? Meinaan että ei oo oikee rahaa tuhlattavaks..Ja sit viel et onks halvin testi yhtä luotettava ku kallein? Ja tuleeks niis yleensä kaks testii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu