http://www.kokkolanet.com/24uutiset_kokkola/uutis.htm
Kyllä näitä vastuuttomia vain aina jostain putkahtaa!!
Kamala tapaus!
10
1146
Vastaukset
- lumiukko3
Miten 2-vuotias saa oven lukon auki ja pääsee asunnosta ulos? Kysyn vaan, koska en oikeesti tiedä. Miten voimat riittää, tietous ja miten yltää lukkoon asti. Liian monta kysymystä. Taitaa taas olla näitä lehtien sensaatiojuttuja.
- lepakkoleino
oli 2v, niin se sai vallan hyvin oven auki. Niinpä meillä käytettiin varmuusketjua päivin öin..
kerran mun poitsu kun oli noin 2- vuotta oli saanut ulko-oven auki ja itse tiskasin keittiössä ja yleensä kuuntelin mitä ne touhuaa.
sit olikin hetken liian hiljaista niin säikähdin ja ketään ei näkynyt. juoksin tietty ulos ja siellä poika oli pihassa ja sano että "menin Jettin kantta ulot".
huh, huh. eipä ollut koskaan edes yrittänyt sitä ennen aukaista ovea. Jetti (Jessi) kyllä pysyi pojan vieressä eikä lähtenyt mihinkään.
- koiriin
miten tämä "kamala tapaus" liittyy koiriin ? ?
- issu56
Voi laps raukkaa...
Vaan se jäi kyllä ihmetyttämään, että miten 2-vuotias on saanut sen ulko-oven auki. Jotain hämärämpää tuossa kyllä nyt on. - vastuutonta toimintaa
kuinkahan monta kertaa tuo kaksi vuotiaan huoltaja oli tätä ennen tehnyt saman tempun, nyt vain jäi kiinni. toivottavasti pääsee lastenvalvojan tarkkailuun. muistaako kukaan tapausta n. 10 vuoden takaa juhannukselta, tuolloin 2 v. kaksoset hukkuivat molemmat saatuaan lomamökin oven auki aamuvarhain vanhempien vielä nukkuessa eilisen päivän ajomatkasta väsyneinä. todella surullinen tapaus. kaksivuotiaat ovat "nopeutta ilman älyä", saa olla vanhemmilla silmät selässäkin, sen jokainen kaksivuotiaan kasvattanut tietää.
onko siitä jo noin kauan?Oli todella surullinen kohtalo lapsilla mutta myös vanhemmilla,mitenköhän siitä jaksaa jatkaa eteenpäin? =(
- tytsy 93
En ole kuyullukkaan tapausta koska olin vielä silloin niin pieni. Löydettiinkö kaksosia ollenkaan, olikop ne tyttöjä vai poikia.
Ikävää kun aina 2 vuotiaille sattuu ja tapahtuu kaikkea, onneks tämä nyt karannut löydettiin eikä kuollut kylmyyteen, oli tietenkin halunnut lähteä äidin perään, mutta oli liian hidas, onnekks oli ottanut kumpparit mukaan, mutta haalari oli jäänyt kotiin, ei varmaan osannut pukea. 2v osaa jo avata ovia ainakin jotkut.
- lapsikulta.
Olisi edes järjestänyt lapselle hoitopaikan jos oli pakko päästä kuppilaan!
Muistan myös tapauksen muutamia vuosia sitten, missä äiti oli lähdössä työmatkalle ja odotteli 3-vuotiaalle lapselleen hoitajaa, jota ei sitten alkanutkaan kuulua (ilmeisesti yritti myös tälle soittaa) ja äidin kone oli piakkoin lähdössä.
Äiti ajatteli että kyllä se hoitaja ihan viidenminuutin sisään tulee ja lapsi pärjää sen ajan yksin ja lähti lentokentälle.
No, olikin käynyt niin että hoitaja oli joutunut auto-onnettomuuteen ja kuollut matkalla hoitolapsensa luo.
3-vuotias lapsi oli viikon? (en muista aikaa tarkkaan) yksin kotona. Onneksi oli osannut ottaa tuolin avulla kraanasta vettä ja syönyt multaisia raakoja perunoita kaapista.
Voin vain kuvitella miten on pientä pelottanut olla yksin, nälissään yms... : (
En muista tarkkaan koko juttua ja aikaa, mutta lehdissä oli tämä kauhea tapaus.
Mahtoi äitiä kaduttaa lähtönsä aiemmin.
Monesti mietin että miksei mamma vienyt lasta vaikka naapuriin hoitoon, kunnes olisi hoitaja saapunut paikalle jos oli niin kiire lennolleen.- Anonyymi
Mikäs tapaus tää oli
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi2952591Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä482511- 1221696
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461370- 1181360
Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301225PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1421193- 741069
- 691050
- 701000