Perintöä odotellessa

Joku deeku lienee käynyt nyt viikingillä tukholmassa parin kk sisään? Kertokaapa mitkä siellä laivalla on baarihinnat nykysin,olin lukevinani jostain että baarijuomien hinnat olisivat pudonneet viikkarilla nyt äskettäin,pitääkö paikkaansa?
2433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei mitään muistikuvaa

Äänestä
  • Mut lompakossa oli vielä aamulla rahaa et kaikki ei tavalliseen tapaan menny.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Rankka-Ankka kirjoitti:

Joku deeku lienee käynyt nyt viikingillä tukholmassa parin kk sisään? Kertokaapa mitkä siellä laivalla on baarihinnat nykysin,olin lukevinani jostain että baarijuomien hinnat olisivat pudonneet viikkarilla nyt äskettäin,pitääkö paikkaansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu