Pitääkö paikkansa, että oinas(mies) mielellään testaa mahdollista kumppaniehdokasta, ennen kuin aloittaa tämän kanssa mahdollisesti jotain vakavampaa? Vai onko oinaat tyypillisiä pelimiehiä?
Testaileva oinas?
enkeksi1
93166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Meillä testaaminen loppui n. kahden - kolmen kuukauden kohdalla, mut sen jälkeen onkin ollut selvä peli, kuulumme yhteen ;o)
Jännä juttu, kuulostaa nimittäin tosi tutulta. Ehkä oinas haluaa olla 100% varma toisen tunteiden kestävyydestä, ennen kuin uskaltaa aloittaa vakavan suhteen. Kärsivällisyyttä toivotan sulle, sitä oinaan kanssa tarvitaan!
onko oinasmies kaiken sen testailun arvoinen?
Kiitos kommenteistanne! Mietiskelen tässä, miten tulisi suhtautua oinaan yhtäkkiseen tarpeeseen miettiä tahollaan tätä meidän juttua vielä; annanko olla ihan rauhassa tän "miettimisajan" vai olisko kuitenkin parempi antaa jotain pieniä elonmerkkejä itsestäni, jotta toinen tietäisi varmasti, että tunteita tällä puolella on.
testaa? Jättää ja taas palaa? Eikö se ole vähän riskaabelia touhua?
ja samantein jäi haikailemaan. Haikailee vielä 25 vuoden jälkeen menetettyä rakkautta peräkammarin"poikana".
RAUHASSA,kerran mietiskelee...se on vähän nyt kiikinkaakun se teirän seukkaaminen ku noin oinasta mietityttää.He yleensä kyl tietävät eivätkä mietiskele...joten varaudu kliseeseen"ollaan vai ystäviä" SORI,jos näin käy .Ei oinas pelkästään sinua testaile vaan myös itseään.
Ylipäätään fiksut laatumiehet kokeilevat ensin. Ei kannata myydä itseään huokealla, oli horoskooppimerkki miä vaan. Laatumies tarvitsee laatunaisen, laatuauton, laatusapuskat ja laatuelämän.
Oinas koittaa aina niskan päälle joka asiassa, on turhamainen, itsekäs, aina oikeassa, sottapytty, kuvittelee olevansa loistava kaikessa, odottaa mitalia, on välinpitämätön jos ei ole oma lehmä ojassa... Lista on loputon, miten olenkin jaksanut yli 12 vuotta.
Kaurisnainen