Ostin tuota 4,5kk ikäiselle vauvelille,mutta nyt alkoi epäilyttämään...
Elikkäs kokemuksia,onko kenelläkään?
Hipp luomupuuro 4kk
4
540
Vastaukset
- mamma-------
miksi luomua...?
ei ihan tavallista lasten puuroa...?
itellä ei ole kokemusta..noista..
luomu tuotteitsa--- miksei?
Lasten puurot varmaan ovat ihan hyviä kaikki, mutta jos ostaa myös itse luomutuotteita (hiutaleet, jauhot tms.) ei suinkaan ole outoa, jos ostaa myös vauvalle niitä? Eivät ne huonompia ole.
Ap.lle, kerran ostin tuota kyseistä tuotetta, mutta puuron rakenne ja maku oli siinä erilainen mihin vauva oli tottunut, joten ei ostettu jatkossa, se paketillinen syötiin kyllä, eikä siinä sinänsä minusta mitään vikaa ollut. Mikä siinä nyt sitten sinua epäilyttää? - mamma-------
miksei? kirjoitti:
Lasten puurot varmaan ovat ihan hyviä kaikki, mutta jos ostaa myös itse luomutuotteita (hiutaleet, jauhot tms.) ei suinkaan ole outoa, jos ostaa myös vauvalle niitä? Eivät ne huonompia ole.
Ap.lle, kerran ostin tuota kyseistä tuotetta, mutta puuron rakenne ja maku oli siinä erilainen mihin vauva oli tottunut, joten ei ostettu jatkossa, se paketillinen syötiin kyllä, eikä siinä sinänsä minusta mitään vikaa ollut. Mikä siinä nyt sitten sinua epäilyttää?ei mikään=)
halusin vaan tietää,kuinka teidän lapset sitä syö..ku meillä ei ihan tavalliset puurot meinaa laskea..siispä ajattelin koittaa..kanssa luomu=)
- Iikku9090
Meillä se on vakkari, se on mustakin tosi hyvää nam nam! Mikä siinä epäilyttää siis.....?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374966- 823526
- 302963
- 612935
- 82777
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552280- 391778
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91710- 181691
- 161584