Kuinka kauan hiiva kestää??

Mulla on nyt eka hiivatulehdus ja se alkoi maanantaina, lääkitsin sen canesten kombilla, mutta vieläkin kutiaa.. Kuinka kauan tämä voi kestää , vai olisiko sitten joku muu kyseessä kuin hiiva? Olen kiitollinen vastauksista.. :)
1927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lääke yleensä tehoaa siihen hiivaan, mutta joskushan voi olla niin paha tulehdus, ettei tavallinen apteekista saatu kuuri riitä. Tarvitset jotain vahvempaa hiivan tuhoamiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeast kirjoitti:

Mulla on nyt eka hiivatulehdus ja se alkoi maanantaina, lääkitsin sen canesten kombilla, mutta vieläkin kutiaa.. Kuinka kauan tämä voi kestää , vai olisiko sitten joku muu kyseessä kuin hiiva? Olen kiitollinen vastauksista.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu