hei! olisiko tietoa millaiset henkilökuntaedut ikean työntekijöillä on? kuinka joustava työnantaja ikea on opiskelijoiden kohdalla (siis kesäsesongin ulkopuolella)? harkinnassa nimittäin vakituisen työpaikan vaihto hyvine henkilökuntaetuineen, ikea kiinnostaisi;-)kysymys vaan onkin että kannattaako alkaa edes vaihtamaan...
ikean työ/henkilökuntaedut
3
7935
Vastaukset
- hippec
PALKKA
Palkka riippuu työtehtävästä. Myyjillä se on kaupan alan TES, jos sitä meinasit.
EDUT
-10% tuotteista
JOUSTO
Joustoa useimmiten löytyy. Riippuu tietenkin toimipisteestä ja esimiehestä. Joustoa vaaditaan puolin ja toisin.
ILMAPIIRI
Ei tällä hetkellä ehkä paras mahdollinen. En viitsi sanoa mikä paikka kyseessä. Uskon että tähän ollaan panostamassa lähi aikoina. HR-osastolla on paljon työtä sen eteen.- Ikealainen
Vastaaja ei taida olla Ikean henkilökuntaa, kun tiedot ovat noin huonot. Henkilökunta alennus on 15%, Todella edulliset ruuat kaikki juomat ilmaisia samoin kahvileivät. Likuntasetelietu, virkistäytymisraha kerran vuodessa samoin henkilökuntalahja joulun alla(arvo n.150 euroa). Väh. kerran vuodessa henkilökunnan juhlat/bileet.
Ilmapiiri todella hyvä henkilökunnan sisällä ainakin Vantaan myyvillä osastoilla. Tottahan on asioita joissa on parantamista, mutta voin suositella työpaikkaa esim opiskelijlle. - ikealainen, 20v
Ikealainen kirjoitti:
Vastaaja ei taida olla Ikean henkilökuntaa, kun tiedot ovat noin huonot. Henkilökunta alennus on 15%, Todella edulliset ruuat kaikki juomat ilmaisia samoin kahvileivät. Likuntasetelietu, virkistäytymisraha kerran vuodessa samoin henkilökuntalahja joulun alla(arvo n.150 euroa). Väh. kerran vuodessa henkilökunnan juhlat/bileet.
Ilmapiiri todella hyvä henkilökunnan sisällä ainakin Vantaan myyvillä osastoilla. Tottahan on asioita joissa on parantamista, mutta voin suositella työpaikkaa esim opiskelijlle.itse voisin ainakin suositella!
aloitin itse kesätyöläisenä (ilman työkokemusta ko. työtehtävistä) ja nyt toimin vakakrina.
ikealla on omat toimintatapansa, jotka joskus vaativat totuttautumista. kaikki uudet työntekijät perehdytetään tehtävään. käytännöt riippuvat osastottain.
etuina mm:
* -15% ikean tuotteista
* liikuntasetelit
*oma henkilöstöravintola, juomat ilmaiseksi ja lounasta päivittäin
* hieroja kerran viikossa paikalla
* työterveydenhuolto diacorilta
* virkistäytymisillat, riippuu osastosta
työ sopii parahiten opiskelijoille, sillä paljon iltatöitä, viikonloppuduunia on tarjolla. myös kokoaikaisia tarvitaan, talo on iso ja osastoja paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663412Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1282887- 462589
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391331