Topatut rinnat mekkoon

Elikkäs näin todella ihanan mekon ja päätin tehdä sellaisen mutta päätin että tekisin siihen sellaset "topatut rinnat" elikkä ettei tarvitsisi käyttää rintaliivejä.

Mutta miten ne tehdään? Mitä siihen kankaan sisään laitetaan vai laitetaanko? Saako sellaista materiaalia ihan tavallisista kangaskaupoista?
2358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yksi keino millä rinnat saa mekonalla hyvin esille on laittaa jotain sopivaa toppinkia rintojen alle, jolloin korostuvat kohottuessaan.
Tässä täytyy vaan olla hieeman "isommat" rinnat, jotta toppaus pysyy rintojen alla paikoillaan.
Rintojen on oltava siis sellaiset, joilla ns. kynätesti onnistuu, eli rinnan alle laitettu kynä pysyy paikoillaan.

Äänestä

laita mekon etumukseen joko vanhojen rintsikoiden kupit jos on sellaisia joissa toppinkin välissä tai osta vaikka alekorista sellaiset. Tällöin et siis tarvitse liivejä ja nännit ei näy päälle, poveakin tulee lisää. Varsinaista tukea ne ei olkaimettomassa puvussa anna joten siinä mielessä ei riitä. Tosin ei mikään olkaimeton puku oikein onnistukkaan jos rinnat jo alkaa roikkua..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


qwerty_tytttö kirjoitti:

Elikkäs näin todella ihanan mekon ja päätin tehdä sellaisen mutta päätin että tekisin siihen sellaset "topatut rinnat" elikkä ettei tarvitsisi käyttää rintaliivejä.

Mutta miten ne tehdään? Mitä siihen kankaan sisään laitetaan vai laitetaanko? Saako sellaista materiaalia ihan tavallisista kangaskaupoista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu