Olis kiva löytää retkikaveri jonka kanssa käydä lähinnä viikonloppuisin metsäreissuilla - pisempään en ehkä vielä tällä kokemuksella metsässä pärjäisi ;)
Saisit olla mies ~40 , miel.Pirkanmaalta. Itse olen nainen 38v. En ole puhdas "metsäläinen" vaan viihdyn myös kaupungin vilinässä, mutta luonnonrauhalla on suuri merkitys sielunmaisemassani.
Toivottavasti olet myös turvallinen, sillä tahdon sinut samaan telttaan "henkivartijakseni" metsänpeikkojen varalta :)
Kaveria
5
1301
Vastaukset
- Jukka-paappa
Pelästyikö nuoret miehet, kun ei näy vastauksia? Luulin, kun tämän näin, että miehet suorastaan sekoaa, itsellä ainakin tuli kuuma! Lähtisin vaikka joka viikonloppu samaan telttaan, mutta kun oon varattu. Ja yli 6-kymppinen.
- -nuotiolle-
ainakin heitetty verkot vetehen ;)
Ja tarkennusta ehkä hieman, tämähän EI ole varsinaisesti mikään sssseuranhakuilmoitus :) -nuotiolle- kirjoitti:
ainakin heitetty verkot vetehen ;)
Ja tarkennusta ehkä hieman, tämähän EI ole varsinaisesti mikään sssseuranhakuilmoitus :)37v mies koira valmiina nuotiolle:)
Otappa yhteyttä osoitteeseen: [email protected]
- Vandaali
En ehkä oikein tiedä metsäretkeilystä Etelässä, tai mikäpä siinä, varsinkin jos on hieman kaljaa tai rommia mukana...
Mutta kesällä olen lähdössä viikoksi tai kahdeksi Sarekiin, tarkoituksena huiputtaa Akka-tunturi. Siellä ei ole puita, joten ei tarvitse pärjätä metsässä. Telttaani mahtunee juuri ja juuri kaksi, mutta ehkä sinulla on isompi?
Autoon ja retkelle voisi joskus kokeilla seuraa. Ihan tuvallisesti ja ilman taka-ajatuksia... - Nimetön
Hei, olen Etelä-karjalasta ja mielessäni on ollut samoilu metsissiä jo pitemmän aikaan ja joskus on kavereiden kanssa ollut puhetta lähteä patikoimaan, minullakaan ei ole kokemusta retkeilystä mutta suunnistusta olen harrastanut ja luonto on jotenkin lähellä minua ja luulen löytäväni ulos metsästä, olen Mies 42 v. Jos olet kiinnostunut ottamaan yhteyttä ja tutustumaan paremmin niin mailaa osoitteeseen [email protected] niin katsotaan josko löydetään metsää puilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392783Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702402Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261456- 1161144
- 991099
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13982Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62854Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.291847