Kiertelin muun muassa hiihtokeskuksia, ja ns kiimaviikkojen tuloksena on, että Tapsa on erittäin odotettu vieras bilepaikoissa niin Levillä, Luostolla, Ylläksellä, Rukalla jne. Tapsa on kieltämättä älillä vaikea, mutta pistää meihin jurrikoihin vauhtia. Nautitaan siitä ja hoidetaan homma kotiin!!!!!
Tapsa on taas tulossa
pinsi
11581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
kun Tapsa ei ole mitenkään minun idolini!
En yhtään ihmettele sitä, että Tapsa on odotettu esiintyjä noissa Pohjois-Suomen bilepaikoissakin.
Tapsa on todella hyvä ja mukaansatempaava laulaja ja esiintyjä. Saa tunnelman kohoamaan kattoon heti ensimmäisestä laulusta lähtien.
Hiukan tuittupäähän Tapsa välillä tosiaan on, mutta, kuten on itsekkin sanonut, niin hänessä nyt vaan on tempperamenttia vähän enemmän, kuin esim. jossain tangolaulajissa yleensä.
saa tunnelman nousemaan kattoon heti ekasta biisitään lähtien, ei Tapsa ole siinäkään suhteessa mikään poikkeus. Sen lisäksi useat tunnelman luoja artistit ovat myös leppoisa muutenkin! Se jos mikä antaa lisäpontta heidän esiintymisilleen!
Ihmisessä voi olla tempperamenttia, vaikkei olisikaan kusipää. Jostain kumman syystä Tapsan käytöstä puolustellaan aina sillä, että sillä on vaan tempperamentttia...
Se on aina hyvä tekosyy, kun ei huonoa käytöstä voi oikein muullakaan puolustella.
Jospa kysymys olisikin,että olemme liian tosikkoja ja synkkyyteen taipuvaisia.
Ei Tapsa ole kusipää. Suomalaiset on vaan aina niin kovin kärkkäitä mollaamaan ja arvostelemaan, jos joku on vähänkin erillainen, kuin muut. Persoonallisuus kunniaan sanon mä !
taas! Miksi ihmeessä tarvii noin hingusti puolustaa, jos kerran on hyvä? Katsos kun me kaikki ei vaan satuta pitämään Tapsastasi! Se on totuus!!!
Ei kaikkien tarvitsekkaan tykätä, mutta kyllä mä veikkaan ,että kukatahansa muukin fani puolustais omaa idoliaan, jos sitä haukuttaisiin kusipääksi.
niih !
Tapsa on huippu ! Tapsa esiintyy Ylläksen Kaivohuoneella 29.3.2007 ( Kari Tapio esiintyy siellä " lämppärinä" edellispäivänä).
http://www.yllaksenkaivohuone.com/ohjelma.html
Pari mun tuttuani on Ylläksellä tuolloin ja lupasivat mennä tuonne Tapsaa katsomaan ja kuuntelemaan.