en saa sua koskaan takaisin. Enkä saa suakaan. Olen surkea iskemään. En iske enää ketään, sillä se ei vaan onnistu. Annan elämäni teidän käsiin. Iskekää tai älkää, minä en sille mitään voi.
Nolannut itseni riittävän monta kertaa. Ei tarvitse enää, ei ole tarvetta, ei ole sellaista jonka vuoksi jaksaisin nähdä sellaista vaivaa, ja sitten katuisin typeriä tekojani.... Ei se haittaa. Joku muu voi päättää puolestani, mun ei onneks tarvitse enää.
Mitähän mahtaisit ajatella musta nyt, jos ajattelisit mua hetken verran? Et koskaan tuntenut mua edes, ei ollut tarvetta.
Nolannut itseni riittävän monta kertaa. Ei tarvitse enää, ei ole tarvetta, ei ole sellaista jonka vuoksi jaksaisin nähdä sellaista vaivaa, ja sitten katuisin typeriä tekojani.... Ei se haittaa. Joku muu voi päättää puolestani, mun ei onneks tarvitse enää.
Mitähän mahtaisit ajatella musta nyt, jos ajattelisit mua hetken verran? Et koskaan tuntenut mua edes, ei ollut tarvetta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Todella tylsää. Oli jo päivällä vaikka tein kaikenlaista. Sitten luin yhden jutun ja kas vain taisi olla sun kirjoittama. Ei se mitään. Tylsää vaan on elämä kuolemaan saakka. Mitä sitten jos tulisi raskaaksi vaikka jos joku haluaisi niin mulle. Mitä sitten? Miksi pitäisi saada lapsia tähän saastuneeseen maailmaan?... Kukaan ei oikeasti ole toistaan parempi. Jos ihailisinkin jotakuta ei se mitään tarkoittaisi. Ihastukset tulee ja ihastukset menee, ihailun kohteet vaihtuu ja halutut ominaisuudet menettää merkityksensä.
Sä ja sun epärealistiset kuvitelmat. Onneks et tunnista mua tästä kirjotuksesta, voin sanoa oikeat mielipiteeni. Olen epäilly sun mielenterveyttä alusta saakka.
Mutta toki hyvää yötä. Nuku hyvin haaveinesi.
olisin jäänyt rekan alle ennen kuin ehdin ottaan suhun mitään yhteyttä. Olisitko sitten kaivannut mua? Et olisi nähnyt sitä tyttöä enää (mua). Olisitko etsinyt mua?
Olisitko kysynyt mun kavereilta missä oon? Mitä olisit ajatellu jos sulle oltais sanottu et se kuoli.
Tien, et olis kysyny ja jos olisit tuhannen promilen humalas kysyny, ni et olis ajatellu asiaa sen pidempään. Kotona ehkä aamul krapulas olisit hieman ihmetelly elämän kulkua. Sit olisit iskeny pikkuhiljaa jonkun toisen. Mä vaan en sattunut kuoleen.
No pitäkäämme hauskaa.
Hanki vaan ittelles joku runkku joka ei välitä siitä että olet pois. Sit saat hitaasti iskee sen ja suostutella ja sit joku ihanainen päivä se tyttö onkin rakastunut/ihastunut suhun, mut toki ei enempää kuin sinä häneen. Olet aina ihastuneempi häneen kuin hän sinuun. Elikkä saat kaiken mitä haluat. Kukaan ei ahdista sua. Luuletko sä muuten et mä haluaisin ahdistaa sua? Ehei. Mä en sais ollenkaan olla edes näkyvis sulle, ja sittenkin luulisit että käyn päällesi. Anteeksi, mutta en voi sille mitään jos näet mut joskus vielä, en haluaisi että näet, mutta en voi sille mitään.
Et arvosta mua. Voin nähdä asian sun kantilta; teit virheen kun mut itselles suostuttelit. Ei sun olis pitänyt, koska se oli känninen, epätoivonen pelleilyteko kun ei ollut muutakaan tekemistä.
Mä näin sun naamastas että kaduit jo, ja pyysithän sä jo anteeksikin sitä silloin mitä tuli sanottua ilman tarkotusta....Jooo. Oot tosiaan hankala tapaus. Mitä tuollaiseenkin voi sanoa tai tehdä. Ei mua kiinnosta sun typerät sanomiset tai kännisekoilut.
Sitten siitäkin että sä olisit halunnu olla vaan kaveri, just joo, aivan varmana. Mitäköhän mä sitten sulle olin koko ajan ollu. Jos nyt ihan suoraa sanoisin niin herral taistais olla ego hiukkasen epävakaa. Mut vittuakos sillä nyt on väliä, kun ei tartte enää niellä sellasta paskaa. Jos vielä nään sut tai sä siis mut, niin menen jutteleen jollekkin muulle vaikka luuserille mielummin. Ja jos tulet mun luo niin menen pois! Ei tartte tulla jauhaan paskaa, olisit vana pysynyt ennenkin poissa niin olisit säästynyt siltäkin vähältä huomiolta mitä sulle annoin. Vitun sairas pöllöpää. Ja anteeksi vaan kovasti jos satutan ja sanon pahasti, mut sellanen mä oon ja aivan varmasti myös jatkossakin olen! Elä sä epärealistisissa kuvitelmissas jostain hyvästä suhteesta jonkun kanssa. Kuka sellasta katselee kuin sinä? Kyllä täytyy aika sekopää olla taikka sitten tunteeton hyväks käyttäjä joka ei oikeesti halua mitään muutaku katon pään päälle tmv. aineellista hyötyä. Rakasta häntä, sellanen sulle varmaan sopiikin kun olet varmaan sielultasi niin rikkinäinen jo alkujaan ettet normaaliin suhteeseen kykene. Se on sulle varmaan parasta. Ja itse tietty tiedät parhaiten! Kunnioittaen.
Hyvän yön suukot ja pusut ja halit kaupan päälle nusulainen.
Hyvää yötä.
ehkä joku mua vielä joskus rakastaa ja välittää, eikä jätä mua näppejäni nuolemaan vaikka tulisi erimielisyyksiä ja asiat ei aina menisi aivan niin kuin mieluiten kuvittelisi. Ensinnäkin joku sellanen joka pystyy ja haluaa vastata tunteisiini selvästi. Sellasen mä tarvitsen elämääni.
on pointti? Sut on jätetty ja sä tilität katkerana vai? Jatka elämääs.... Ei katkeruus ketään hyödytä. Ikävä juttu mut jos toisella on jo joku muu hän kaiketi on valintansa tehnyt?
Parempi ottaa käsi pois hellalta kuin jättää se siihen.
Jotkun jopa, jotka eivät ole tunteneet hellan polttavan koskaan, saattavat laittaa sen kätösensä siihen hellalle ja odottaa, jotta hekin tietäisivät miltä se tuntuu, mistä muut puhuu. Pitäähän nää kokee itse.
Onneks kukaan ei ole vielä naulannu sitä kättä siihen kiinni(=naimisiin meno). Sitten joutuis vaan yrittää lepytteleen kumppania= pitää huoli et hella pysyy sopivan lämpösenä tai mieluiten jopa viileänä.
ei sillä muuten ketään muuta ole, mutta etsii kyllä. Väittää etsivänsä sen tyyppistä kuin minä, mutta se onkin varmaan taas joku juoni vaan, että saa toteutettua likaisia fantasioitaan.